EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  26922  60

 Гриневич про зарплати вчителів у 2018 році: передбачено підвищення на 1 тарифний розряд і фіксовану надбавку в 20%

гриневич

Підвищення зарплати педагогів у 2018 році передбачає просування оплати праці на 1 тарифний розряд єдиної тарифної сітки, фіксування надбавки за престижність на рівні 20% для всіх вчителів, а для найкращих надбавка становить 30%.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з керівниками обласних управлінь навчання 2 листопада 2017 року залі Колегії Міносвіти.

"Якщо зараз обсяг надбавки за престижність - рішення місцевої влади, то з 2018-го ми робимо її обов'язковою. Очевидно, що ці гроші передбачені в рамках освітньої субвенції, яку ми даємо на зарплати вчителів з держбюджету. Найкращі педагоги - наприклад, ті, які візьмуть перший клас у межах реформи НУШ, вчителі в інклюзивних класах та інші повинні отримати надбавку на рівні 30%", - пояснила Лілія Гриневич.

Керівники управлінь освіти зазначили, що за формальними показниками освітня субвенція, з якої забезпечується зарплата вчителів зросла порівняно з 2017 роком не на 25, а на 18 відсотків. Вони звернулися в Міносвіти за роз'ясненням - чи вистачить цих грошей на відповідне підвищення.

"Цього року зарплату вчителів ми розраховували за формулою, тобто адресно для кожного регіону, з огляду на особливості місцевості і кількість учнів. Грошей вистачить. Однак, навіть якщо рахувати примітивно, просто збільшивши відсоток, теж все виходить. У нас у кінці 2017 залишиться 6 млрд невикористаної освітньої субвенції - тобто це ті кошти, які ми дали вам на місця на зарплати вчителям, а ви їх вже фізично до кінця року не використовуєте. Якщо розраховувати збільшення на 25% без цих 6 млрд, все збігається", - зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Передбачається, що залишки освітньої субвенції перейдуть на 2018 рік і будуть використовуватися на матеріально-технічне забезпечення та інші потреби освіти.

Також йшлося про те, що до витрат на наступний рік необхідно обов'язково закласти поділ класів на групи для вивчення іноземних мов, трудового навчання тощо.

Нагадуємо, що в 2017 році була збільшена зарплата вчителям на 50%.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n461557
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору