EN|RU|UK
 Політика України
  18160  173

 Ми не допустимо відновлення військово-технічного співробітництва "Антонова" з Росією, - НФ

антонов

"Народний фронт" обурений медіаповідомленнями про те, що українське державне підприємство "Антонов" може відновити обслуговування літаків Ан-124 російської авіакомпанії "Волга-Дніпро".

Подібна співпраця мала бути зупинена ще в 2015-му за рішенням Уряду Арсенія Яценюка, - і так повинно бути до нашої перемоги в російсько-українській війні, йдеться в заяві прес-служби НФ, повідомляє Цензор.НЕТ.

Нагадуємо: йдеться про транспортні літаки "Руслан" у розпорядженні країни-агресора, які можуть, і будуть, використовуватися для перекидання військ і бойової техніки Росії. Іншими словами, це літаки подвійного військово-цивільного призначення.

Подібна співпраця з російськими підприємствами є аморальною, і однозначно заборонена чинним законодавством України (зокрема, рішеннями Ради національної безпеки і оборони).

Крім того, обслуговування компанії "Волга-Дніпро" сприяло б підтримці її монопольного становища на цивільному міжнародному ринку, отже - підтримці економіки агресора. Жодні гіпотетичні вигоди від цього для ДП "Антонов" незіставні зі шкодою для України.

Ми звертаємося до Служби безпеки України та Кабінету Міністрів щодо негайної перевірки інформації, яка з'явилася в ЗМІ. Зокрема, необхідно створити спеціальну комісію і з'ясувати, чи були факти порушення санкцій проти агресора, встановлених рішеннями РНБО. А також, чи мало місце порушення встановленого законом порядку експорту послуг подвійного призначення. Відповідні керівники мають відзвітувати про результати такої перевірки у Верховній Раді.

Нагадаємо, Держпідприємство "Антонов" повідомило, що його фахівці виконають роботи з оцінки стану літака Ан-124-100 "Руслан" російської компанії "Волга-Дніпро".
"Антонов" заявляє, що робить це з "метою дотримання своїх зобов'язань за міжвідомчим узгодженням з повноважними міністерствами і відомствами України, згідно з листом-роз'ясненням Держекспортконтролю України".

"... на договірній основі фахівці ДП "Антонов" виконають роботи з оцінки технічного стану літака Ан-124-100 "Руслан" ТОВ "Авіакомпанія "Волга-Дніпро", яка не входить до переліку компаній, до яких, згідно з рішенням РНБО України, застосовуються санкції", - повідомляє "Антонов".

"Антонов" заявляє, що зазначений літак має свідоцтво про реєстрацію цивільного ТС і може використовуватися тільки в цілях забезпечення потреб громадян і економіки.

Раніше російські ЗМІ повідомили, що Україна і РФ почали закриті переговори про відновлення співпраці навколо продовження льотної придатності літаків "Руслан".

Російська компанія "Волга-Дніпро" має 12 літаків "Руслан", які виконують чартерні вантажні перевезення. Сертифікацію на ці літаки виконує "Антонов". Процедура продовження ресурсу літака повинна проводитися кожні 4 тис. льотних годин.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n461605
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору