EN|RU|UK
 Політика України
  12579  68
Матеріали за темою:

 Україна звернулася до ЮНЕСКО через пошкодження Ханського палацу в окупованому Криму

юнеско

Україна звернулася до ЮНЕСКО та Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM) через пошкодження Ханського палацу в окупованому Росією Криму.

Про це йдеться в заяві Міністерства культури України, повідомляє Цензор.НЕТ.


Міністерство культури заявило, що масштабні незаконні реставраційні роботи Ханського палацу, який внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, здійснюють робочі без відповідного досвіду.

Йдеться, зокрема, про пошкодження розписів 18-го століття, тріщини на фасадах будівлі, обвалення штукатурки тощо. Крім того, Міністерство культури заявило, що навколо частини головного корпусу Ханського палацу передбачається зведення металевого накриття з метою проведення робіт із перекладки даху в приміщеннях залу Дивану та Золотого кабінету.

Через велике навантаження металоконструкції існує загроза руйнування пам'ятника.

"Відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території АР Крим покладається на Російську Федерацію як на державу, яка здійснює окупацію, відповідно до норм і принципів міжнародного права", - йдеться в заяві Міністерства культури.

Україна просить ЮНЕСКО та ICCROM вкотре звернутися до Російської Федерації з вимогою дотримуватися норм міжнародного законодавства і "утримуватися від протиправних дій, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України".


Ханський палац у Бахчисараї - це єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Він є родовою резиденцією правителів Кримського ханства в 1532-1783 роках.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n461762
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору