EN|RU|UK
 Політика України
  8677  35

 Оприлюднено всі 653 поправки до закону про реінтеграцію Донбасу: згадка про Крим, повноваження Головнокомандувача, початок агресії РФ. ДОКУМЕНТ

закон порошенко

Народні депутати подали 653 правки до законопроекту №7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях".

У розпорядженні Цензор.НЕТ з'явився документ з усіма внесеними нардепами поправками. З ними ви можете ознайомитися ТУТ.

Нагадаємо, Законопроект №7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях" вніс президент Петро Порошенко 4 жовтня.

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки 5 жовтня схвалив законопроект № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", рекомендувавши його до ухвалення в першому читанні.

6 жовтня Верховна Рада затвердила президентський законопроект в першому читанні.

За ухвалення президентського варіанту законопроекту про деокупацію Донбасу за основу проголосували 114 нардепів від фракції "БПП", 71 нардеп від "НФ", 17 нардепів від Радикальної партії, 12 нардепів від групи "Волі народу" і 19 позафракційних депутатів.

Жодного голосу на підтримку цього законопроекту не дали фракції "Батьківщини", "Опоблока", "Самопомочі" і групи "Воля народу".

Законопроект повинен створити нову правову основу для вирішення завдання щодо відбиття ворожої агресії на Донбасі, а в перспективі - для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону.

Зокрема, в проекті закону пропонується визначити правовий режим територій окремих районів Донецької та Луганської областей, на яких не діють органи влади України, як тимчасово окупованих територій, особливості захисту прав і свобод громадян України, які там проживають.

У документі констатується, що Україна не визнає злочинне захоплення Росією частини території України, і зазначається, що РФ ініціювала, організовувала і підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України і тимчасову окупацію частини нашої території.

Законопроект підтримав комітет з нацбезпеки з дорученням секретаріату комітету створити робочу групу, яка до другого читання документа має внести запропоновані поправки. Народні депутати подали до законопроекту 653 поправки.
Наприклад, народний депутат Георгій Логвинський своєю поправкою (№413) пропонує назву законопроекту ("Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях") доповнити словами "Автономної Республіки Крим". Схожі поправки внесли ще декілька нардепів, пропонуючи такий спосіб, щоб крім окупованого Донбасу дія закону поширювалася і на окупований Крим, щоб прив'язати кожну статтю так само, як це зроблено щодо Донбасу.

Читайте також: Вимагаємо ухвалити законопроект про відновлення територіальної цілісності України і визнання Росії агресором, - Бурбак

Нардепи від Радикальної партії (Ляшко і Вовк) в поправці № 55 і фракція "Батьківщини" в поправці №159 пропонують закріпити в законі те, що застосування Російською Федерацією збройної сили проти України почалося 20 лютого 2014 року.

Крім цього, в поправці №379 авторства нардепів від "Батьківщини" (Тимошенко і Власенко) пропонується внести зміни до статті 9 законопроекту. А саме визначити, що безпосереднє керівництво силами і засобами Збройних Сил України, інших військових формувань, МВС, Нацполіціі, які залучаються до забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій і Луганській областях, покладається на Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України - Президента України, а не на Об'єднаний оперативний штаб Збройних Сил України.

З усіма внесеними нардепами поправками ви можете ознайомитися ТУТ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n461950
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору