EN|RU|UK
 Політика України
  38144  200

 Якщо ми визнаємо Росію агресором, то зобов'язані розірвати з нею дипломатичні відносини, - Вінник

винник

Міністерство закордонних справ має провести консультації про можливості знайти посередника в частині контактів між Україною і Росією.

Народний депутат (БПП), секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник прокоментував для Цензор.НЕТ опубліковану низкою російських ЗМІ інформацію про те, що до другого читання в законопроект про реінтеграцію Донбасу (№7163) буде внесено пункт про розрив дипвідносин із Росією.

"У нас зараз стоїть питання визнання Російської Федерації агресором і окупантом українських територій. Міжнародне право і практика не передбачає в таких умовах наявності дипломатичних відносин. Тому ухвалення проекту закону №7163, поданого Президентом України, "Про основи державної політики щодо забезпечення державного суверенітету в окремих районах" безумовно буде накладати повноваження й обов'язок на виконавчу гілку влади, а саме на Міністерство закордонних справ, припинити дипломатичні відносини з Російською Федерацією. Водночас, я на Комітеті буду наполягати на тому, щоб заключним положенням ми уточнили позиції щодо зобов'язань Кабінету Міністрів, Міністерства закордонних справ привести дипломатичні відносини між Україною і Росією у відповідність з міжнародним правом і практикою застосування у зв'язку з визнанням однієї з країн іншої країною-агресором і окупантом. І будемо наполягати на тому, щоб Міністерство закордонних справ провело консультації про можливості знайти посередника в частині контактів між країнами, між якими безпосередній контакт неможливий", - пояснив Вінник.

Читайте також: Оприлюднено всі 653 поправки до закону про реінтеграцію Донбасу: згадка про Крим, повноваження Головнокомандувача, початок агресії РФ. ДОКУМЕНТ

"Щодо інформації про Білорусь чи Швейцарію (як можливих посередників. - Ред.) - я цього не говорив, але можу вам висловити свою власну думку. З приводу Білорусі - напевно, це не прийнятно, враховуючи що вона безпосередньо сприяла й організовувала затримання і перевезення в Російську Федерацію українського громадянина Павла Гриба. І фактично таким чином вони стали колабораціоністами щодо країни-агресора. А що стосується Швейцарії... ну, якщо дійсно Швейцарія готова це робити, можливо, це міг би бути компромісний варіант для того, щоб реалізовувати дипломатичні відносини між нашими країнами (Росією і Україною. - Ред.). Подивіться, що відбувається, українських дипломатів, консулів не пускають навіть до затриманих українських громадян тривалий період часу, не допускають лікарів. Можливо, Росія буде з більшою повагою ставитися до дипломатів із Європейського Союзу", - додав народний депутат.

На запитання щодо перспектив прийняття поправки про розрив дипвідносин з Росією, Вінник уточнив: "Це не зовсім буде поправка, а скоріше рекомендація комітету, якщо вона буде затверджена. Не треба її вносити як поправку - це є очевидним фактом. Якщо ми визнаємо Росію агресором, безумовно, ми зобов'язані розірвати з нею дипломатичні відносини. Просто в прикінцевих положеннях звернемо на це увагу Кабінету Міністрів і запропонуємо їм вчинити дії з пошуку посередника".

Читайте також: Вимагаємо ухвалити законопроект про відновлення територіальної цілісності України і визнання Росії агресором, - Бурбак

Також Вінник розповів, про інші подані поправки до закону про реінтеграцію Донеччини: "Ми подали низку поправок. Вони стосуються більш чіткого регулювання повноважень, які виникають у органів державної влади та органів військового управління у зв'язку із запровадженням нового правового режиму управління військ, який називається "заходи щодо забезпечення національних інтересів України"".Источник: https://ua.censor.net.ua/n462062
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору