EN|RU|UK
 За кордоном
  1363  11

 При НАТО буде створено новий центр з операцій у кіберпросторі, - Столтенберг

столтенберг

Міністри оборони країн-учасниць НАТО узгодили створення нового центру з операцій у кіберпросторі з метою ефективної боротьби з кіберзагрозами.

Про це заявив у середу на прес-конференції генсек Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порошенко затвердив принципи гарантування кібербезпеки України

"Сьогодні міністри (оборони країн НАТО - ред.) домовилися про створення нового центру з операцій у кіберпросторі", - сказав Й.Столтенберг, зазначивши, що цей центр "допоможе посилити нашу захист у кіберпросторі й допоможе інтегрувати кібербезпеку в планування НАТО".

"Ми повинні бути настільки ж ефективними в кіберпросторі, наскільки ми ефективні на суші, в повітрі і в морі", - зазначив він.

У Брюсселі з 8 по 9 листопада проходить зустріч міністрів оборони країн НАТО.

"Ми також будемо інтегрувати національні кіберпотенціали в місії та операції НАТО. При цьому держави-члени будуть повністю володіти цими коштами. Так само, як союзникам належать танки, кораблі й літаки в місіях НАТО", - пояснив генсек Північноатлантичного альянсу.

Також читайте: Російським військовослужбовцям обмежать розміщення інформації в Інтернеті

Відповідаючи на питання, він сказав, що НАТО розраховує застосовувати в кіберпросторі "пропорційну відповідь" і погоджує принципи такого підходу.

"НАТО - це оборонний союз, і все, що ми будемо коли-небудь робити, завжди буде пропорційно тому, що нам протистоїть. І це все завжди відповідно до міжнародного права. І, відповідно, ми кіберзасоби використовуємо точно таким же чином", - запевнив голова Організації Північноатлантичного договору.

"Для НАТО завжди було і є метою і він використовує лише силу для досягнення максимальних впливів. Тому кібервплив може бути найкращим впливом. Усе, звичайно, залежить від ситуації. Але ми бачимо, що держави НАТО використовують кіберпотенціали проти ІДІЛ в Іраку і в Сирії, і це дуже важливий момент у боротьбі проти "Ісламської держави", - пояснив голова НАТО.

Він висловив переконання, що "в будь-якому військовому конфлікті кіберзброя, кіберпростір буде невід'ємною частиною, тому треба зміцнювати наші кіберпотенціал і кіберзахист". Для цього Альянс підключає національні кіберпотенціали точно так же, як він підключає звичайні потенціали - кораблі, танки, літаки.

"Це буде національний потенціал, але він стане невід'ємною частиною натівських операцій", - повторив Й.Столтенберг.

Він також повідомив, що в рамках зміцнення кіберзахисту в НАТО створили "спеціальну сферу проведення операцій - кіберпростір". "Ми підключаємо кіберпростір до нашого спільного оперативного поля, і це новий крок у даному напрямку", - зазначив генсек Альянсу.

Читайте також: У НАТО є плани на випадок прямого вторгнення РФ в Україну, - посол Пристайко

"Сьогодні ми погодили рамковий механізм і принципи інтегрування кіберпотенціал в операції і місії НАТО. А потім рішення буде приймати вже кожна держава, який потенціал вона буде готова інтегрувати для проведення операцій і місій... Як ми будемо це включати в систему планування НАТО - питання ще відкрите. Але як тільки це стане невід'ємною частиною операцій і місій, це все буде входити в процес планування", - сказав Й.Столтенберг.

За словами генсека, це демонструє те, що НАТО "адаптується до умов нового світу, де кіберпростір стає усе більш значущим".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n462169
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору