EN|RU|UK
 Суспільство
  1855  32
Матеріали за темою:

 Судова влада здебільшого сама винна в тому, що довіра до неї низька, але це не єдина причина, - кандидат у судді ВС Мазур

мазур

Проблема довіри до судів у людей існує, але вона перебільшена. Потрібно просто фільтрувати інформацію і розуміти, що крім негативу, існує і позитив.

Про це в інтерв'ю для Цензор.НЕТ сказав суддя Попаснянського райсуду Луганської області Микола Мазур, який є одним із кандидатів у судді Верховного Суду.

"Це дуже складна проблема. Я згоден, що здебільшого судова влада сама винна в тому, що довіра до неї низька. Але це не єдина причина. Також має значення те, як висвітлюється робота суду в пресі, тому що журналісти часто звертають увагу на негатив, але зовсім не цікавляться позитивом. За всіх проблем судової системи, я вважаю, що навіть в тому стані, в якому вона перебуває сьогодні, суди все-таки виконують роль "останнього бастіону" перед несправедливістю. Можливо, не завжди це спрацьовує. Але , повірте, якби не було судів, ми мали б набагато гіршу ситуацію. Я не можу говорити за всю країну (бо всіх суддів персонально не знаю), тому можу говорити про особистий досвід. Я вам розповім, як розглядав одну справу за позовом "Водоканалу" від пересічного громадянина: тому що він прострочив повірку лічильника, нарахували астрономічну для цієї людини суму - кілька тисяч гривень. Це при тому, що за лічильником він платив регулярно. Так ось цей відповідач був дуже емоційним, тому в процесі його постійно доводилося заспокоювати. Але коли я виніс рішення на його користь, він прийшов і сказав: "Ви мене здивували. Я думав, що буде, як завжди". Знаєте, тоді я пошкодував, що у мене в кабінеті не велося відеоспостереження, щоб зняти реакцію людини, яка по телевізору бачила, що справедливості в судах немає, а в житті відчула зворотне. Ще наш суд розглянув десятки позовів людей до Пенсійного фонду. Тепер їм призначено пенсію виключно на підставі рішення суду. Ці громадяни також на власному досвіді переконалися, що справедливість є", - сказав він.

Водночас Мазур підкреслив, що проблеми з довірою до судів у людей існують, але вони перебільшені: "Недарма кажуть, що недовіра серед тих, хто ніколи не був у суді, значно вища, ніж в українців, які там побували. Для того , щоб вирішити це питання, самі громадяни повинні критично ставитися до того, що вони побачили і почули по телевізору. Я не кажу, що там все неправда. Просто потрібно фільтрувати інформацію і розуміти, що це лише одна сторона медалі, а є ще й інша. Крім негативу, існує і позитив. І чого більше - важко сказати. Тому звичайні громадяни досить часто отримують рішення на свою користь. Я бачив з певних досліджень, що кількість задоволених з тих, хто брав участь у судових процесах, 40 і більше відсотків. А кількість оскаржених рішень із загального - просто мізер. Це теж показник. Якщо людина не оспорює, швидше за все, залишилася задоволеною.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону "Про судоустрій і статус суддів" в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний Суд став вищим судом в Україні, а його склад повинен бути сформований із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу. Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Понад 3/4 кандидатів (93) є суддями і тільки 27 - науковцями та адвокатами. Зі 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії, 30 отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності при ВККСУ. Відповідно до закону, переможців цього конкурсу має рекомендувати для призначення суддями ВРП, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, або встановить, що під час проходження ним конкурсу були допущені процедурні порушення.

29 вересня Вища рада правосуддя внесла подання президенту України Петру Порошенку на призначення 111 суддів оновленого Верховного суду зі 120 переможців конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Повний текст інтерв'ю з Миколою Мазуром читайте ТУТ.

Читайте також: Згоден, що майбутня зарплата суддів Верховного Суду порівняно з мінімальною - занадто висока, - кандидат у ВС Мазур


Источник: https://ua.censor.net.ua/n462204
TUZsSVVtYzVRekF3VERkUmMzUkRkMGxPUjBFd1RGaFNhRTVES3pCWlJGRjJUa04zVEhrdlVXNU9RM2N3VEdaU1p6bEhRVXg1TDFKblpFZEVNRXhVVVhaMFEza3dURUZuTUZsRVVYUmtSMFV3VERkU1owNURPREJNUWpnd1dVaFNaemxETURCTVZGSnFNM3BSYTNSRE1UQlpSRkpvWkVNck1FeE1VWFprUXpRd1RHdG5NRXRJVW1jNVF6QT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору