EN|RU|UK
 Політика України
  10757  34
Матеріали за темою:

 Конфіскація коштів у "газовій справі" поставила під удар посадових осіб "Ощадбанку", - НАБУ

набу

У Національному антикорупційному бюро (НАБУ) впевнені, що винесення обвинувального вироку народному депутатові Олександру Онищенку дозволило б Україні компенсувати збитки від корупційної схеми з перепродажу газу.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАБУ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Засоби конфісковано за рішенням суду і перебувають на рахунках Держказначейства, - Ощадбанк про заарештовані $ 156,8 млн

"Останнім часом від керівництва Генеральної прокуратури України пролунало чимало версій щодо мотивів НАБУ у зв'язку з розслідуванням дій працівників "Ощадбанку". При цьому не було надано жодного юридично обґрунтованого пояснення зняття з рахунків в "Ощадбанку" 156 млн дол. США, арештованих у так званій "газовій справі", на виконання ухвали суду зовсім в іншому провадженні", - зазначили в НАБУ.

"
НАБУ не мало б жодних заперечень проти конфіскації цих коштів на користь держави, якби шановні колеги із ГПУ, по-перше, довели, що вони дійсно мають стосунок до громадянина К., щодо якого Краматорським судом було укладено вирок, який власне і став підставою для спецконфіскації, і, по-друге, домоглися скасування арешту, накладеного на ці кошти раніше у "газовій справі". На превеликий жаль, те, у який спосіб кошти були конфісковані, поставило під удар посадових осіб АТ "Ощадбанк" та створило підстави для подальшого оскарження даного рішення з боку зацікавлених осіб. Як наслідок - НАБУ отримало низку ухвал, якими суд зобов'язав детективів зареєструвати кримінальні провадження за фактами розтрати службовими особами АТ "Ощадбанк" шляхом списання у дохід держави грошових коштів у порядку спецконфіскації за вироком Краматорського суду.
Генеральний прокурор, або, принаймні його заступник Є.Єнін, мали б знати, що обтяження, накладене на грошові кошти діє доти, доки не буде скасоване у встановленому законом порядку з підстав, передбачених ст.174 КПК, серед яких відсутні причини "конфіскації" чи "спеціальної конфіскації". Крім того, спеціальна конфіскація не застосовується до грошей, цінностей і майна, призначених для відшкодування шкоди, завданої злочином (ч.5 ст.96-2 КК України). Зауважимо, що кошти компанії Quickpace Limited були арештовані за поданням НАБУ і САП саме з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок вчинення злочину (п.4 ч.2 ст.170 КПК України", - пояснили в Бюро.


Також читайте: НАБУ розслідує можливе зникнення заарештованих 156,8 млн дол. компанії Онищенка з рахунків "Ощадбанку"

"У разі винесення обвинувального вироку судом щодо О.Онищенка, це забезпечило б державі можливість компенсувати збитки від корупційної схеми з перепродажу газу, видобутого за договорами спільної діяльності з ПАТ "Украгазвидобування". Водночас вирок, яким затверджено угоду про визнання винуватості Аркадієм К., не має преюдиційного значення для кримінального провадження відносно інших осіб, а визнання винуватості такою особою не є доказом вини інших", - сказано в повідомленні.

"Щодо приналежності чи неприналежності коштів оточенню В.Януковича. Виявлені та вилучені під час слідчих дій документи підтверджують, що за угодою від 06.10.2015 компанія-нерезидент Prontoservus Limited (компанія, підконтрольна Сергію Арбузову), яка була засновником та власником компанії Quickpace Limited, здійснила продаж частки компанії та її активів безпосередньо Олександру Онищенку. Враховуючи ці обставини, за клопотанням детективів Національного бюро відповідними ухвалами слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від 24.05.2016 було накладено арешт на активи зазначеної компанії-нерезидента, що знаходяться в Україні, а саме на рахунки компанії Quickpace Limited в ПАТ "Ощадбанк", ПАТ "Укрексімбанк" та ПАТ "КБ "ЕКСПОБАНК". На момент арешту на вказаних рахунках знаходилися грошові кошти та облігації внутрішньої державної позики на загальну суму 157 241 352,42 доларів США та 252 184,279 гривень", - заявили в НАБУ.

Читайте також: У тотожних справах НАБУ поводиться по-різному щодо різних політиків, - Тетерук

Наразі детективами НАБУ не встановлено жодного факту, який би вказував на зв'язок компанії Quickpace Limited та її арештованих активів із громадянином Аркадієм К, засудженим Краматорським судом Донецької області.

"Заяви ж Генерального прокурора про те, що НАБУ нібито "підіграє Януковичу" та нібито намагається отримати "засекречене рішення суду" на його користь є просто безглуздими. Ці заяви, на жаль, у жодний спосіб не пояснюють дії посадових осіб Ощадбанку, а посилання Генерального прокурора на "військову таємницю" та "засекреченість" судової ухвали Краматорського суду Донецької обл. виглядають, як спроби приховати від громадськості певні факти", - додали в Бюро.

Раніше стало відомо, що НАБУ розслідує можливе зникнення заарештованих 156,8 млн дол. компанії Онищенка з рахунків "Ощадбанку". Пізніше Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що дані кошти конфісковано в рамках спецконфіскації коштів Януковича.Источник: https://ua.censor.net.ua/n462269
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору