EN|RU|UK
 Політика України
  19945  67

 Холодницький: "У відносинах єдиної антикорупційної структури дійсно виникли проблеми, які, на жаль, стали публічними"

холодницкий

У відносинах Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції дійсно виникли проблеми.

Як передає Цензор.НЕТ про заявив глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький

"На жаль, у відносинах єдиної антикорупційної структури - Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції дійсно виникли проблеми, які, на жаль, стали публічними", - сказав він.

За його словами, причина тому - несанкціоновані дії керівництва НАБУ, які дискредитують прозорість і неупередженість антикорупційних органів.

"По-перше, перевірка НАЗК щодо керівництва НАБУ є законною процедурою, яка здійснена в рамках своїх повноважень, як єдиного органу влади, який уповноважений проводити перевірки щодо конфлікту інтересів державних службовців.

Також читайте: "Свекруха подумала, що це шахрай, і закрила його на замок до приїзду сина", - Корчак про детектива НАБУ. ФОТО

Сюжет журналістів про покупку паркомісця сім'єю Корчак вийшов у травні, а кримінальне провадження НАБУ початоло тільки в жовтні, після того як НАЗК вперше направило запит про отримання інформації і початок перевірки.

Наявність підстав якогось правопорушення там ще треба визначити, нічого наочного немає", - вважає Холодницький.

По-друге, як він переконаний, початок провадження проти керівниці НАЗК як відповідь на її законну діяльність - це очевидний конфлікт інтересів.

"І саме тому було прийнято рішення про проведення слідчих і процесуальних дій з обов'язковою участю прокурора САП і погоджувати всі слідчі дії з процесуальним керівником. І я заборонив будь-які процесуальні дії, які не узгоджуються з прокурором. Але, на жаль, керівництво НАБУ порушило вимогу процесуального керівника у справі, натомість відправивши ганебний лист, що для них законні вказівки прокурора є "... нікчемними, тому виконуватися не будуть...". Хіба так може працювати Антикорупційне бюро?" - запитує Холодницький.

Також читайте: Директор НАБУ продемонстрував відкрите нехтування вимогами Кримінально-процесуального кодексу, - САП

По-третє, за його словами, вручення повістки детективом НАБУ, який приїхав додому до пані Корчак і був закритий її свекрухою, є свідченням відкритого конфлікту інтересів.

"Згідно із законом повістка може надсилатися поштою, в триденний термін. Чому знадобилося за такою, якщо порівнювати з мільярдними розкраданнями, дрібною справою детективу НАБУ особисто працювати листоношею? Хіба у нього є час для розвезення повісток замість листонош? Хіба в цьому полягає його завдання у боротьбі з корупцією? Або його хтось із керівників попросив приїхати і здійснити тим самим тиск на керівницю НАЗК?

Боротьба з корупцією не може починатися з порушення і нехтування антикорупційним законодавством.

Я сподіваюся, що керівництво НАБУ все ж зрозуміє свою відповідальність і ризик для інших антикорупційних справ через такий вибірковий підхід до правосуддя".

Як повідомлялося, 3 листопада НАЗК внесло припис директору НАБУ Артему Ситнику про порушення вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у його підлеглого. Припис внесено щодо детектива головного підрозділу детективів НАБУ Ігоря Семака, який не вжив заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів і не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією.

Зокрема, за інформацією НАЗК, у діяльності детектива, який входить до групи детективів для здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо закупок, здійснених ДП "НАЕК "Енергоатом" і в кримінальному провадженні щодо розтрати чужого майна та зловживання службовим становищем керівництва ДП "СхідГЗК", не відкидається можливість наявності приватного інтересу, викликаного попередньою роботою на посаді помічника-консультанта народного депутата України Вікторії Войціцької. 8 листопада НАЗК викликало А.Ситника на 13 листопада для надання пояснень щодо відмови в наданні інформації Нацагентству.
Також читайте: Суд заарештував гроші Розенблата на рахунках у Німеччині
У Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) у відповідь на претензії Національного агентства щодо запобігання корупції (НАЗК) заявили, що 3 листопада Бюро надало відповідь на запит НАЗК і направило копії запитуваних документів. Водночас глава НАЗК Наталія Корчак не з'явилася на допит в НАБУ як свідок.

За інформацією ЗМІ, Національне антикорупційне бюро України допитало главу Національного агентства з питань запобігання корупції Наталю Корчак у справі про покупку паркомісць і їх використання для незадекларованих автомобілів.

У травні журналісти повідомляли, що виявили на паркомісці Корчак в столичній новобудові бізнес-класу нову машину Skoda Octavia A7, яку вона нібито не вказала в декларації. Згідно з декларацією Корчак за 2016 рік, у її власності є квартира в Києві площею 88,3 кв. м і половина ще однієї квартири, якою вона володіє разом з сином. Крім цього, у неї є три паркувальних місця для авто, але самі машини в декларації відсутні.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n462450
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору