EN|RU|UK
 Політика України
  3046  42
Матеріали за темою:

 Юридична професійна спільнота має відчути зміни протягом року, коли побачить, які рішення приймаються, - новообраний суддя ВС Пільков

пильков

Наймолодший суддя оновленого складу Верховного суду Костянтин Пільков вважає за необхідне, щоб ВС у своїй роботі перейшов на нові стандарти відкритості в інформуванні сторін і громадськості про справи, які розглядаються в суді.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Конкурс дав кращий склад Верховного Суду, - секретар ВККС Щотка

"Юридична професійна спільнота має відчути зміни упродовж року, коли побачить, які рішення приймаються. Через те, що вже є певний шлейф недовіри, довіра до Верховного Суду відновлюватиметься дуже повільно. Суспільство років за 5 зможе оцінити і відчути ці зміни, коли судді й їхні рішення переживуть перші політичні скандали, коли українці побачать, що рішення приймаються, незважаючи на різні форми тиску, зокрема і політичного", - упевнений Пільков.

"Є прагнення, щоб Верховний Суд у своїй роботі перейшов на нові стандарти відкритості в інформуванні сторін і громадськості про справи, які розглядаються у суді. Те саме скажу і щодо спілкування з трьома ключовими чинниками, яких стосується нова філософія Верховного Суду, - суспільством у цілому, професійною спільнотою і медіа. Верховний Суд має задати такі стандарти не на рівні якихось інструкцій, а на рівні власного прикладу", - підкреслив суддя.

Читайте також: "Кожний четвертий суддя нового Верховного Суду - адвокат або науковець", - Порошенко

"Судді визнають, що вони мають бути відкритішими, але водночас вони перебувають між молотом і ковадлом: з одного боку - відкритість, а з іншого - треба до часу тримати власну думку при собі, щоб забезпечити незалежність і неупередженість суду. Дуже сподіваюся, що спілкування між суддями відбуватиметься не лише у форматі пленуму, який дещо формалізований, а й у іншому форматі, приміром, конференції, щоб забезпечити повноцінний обмін думками щодо нової філософії у роботі Верховного Суду", - резюмував Пільков.

Нагадаємо, для участі в конкурсі на посади суддів ВСУ подали документи 846 кандидатів. Протягом 14-25 вересня 2017 року Вища рада правосуддя розглянула 120 матеріалів щодо внесення подань президенту України про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного адміністративного, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного судів у складі Верховного суду.

29 вересня Вищий рада правосуддя оголосила рішення, рекомендувавши президентові України 111 кандидатів для призначення на посади суддів Верховного суду.

Читайте також: "Сьогодні день народження принципово нового Верховного Суду України", - Порошенко

11 листопада 2017 року в столичному Кловському палаці відбулася урочиста церемонія приведення суддів нового Верховного Суду до присяги.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n462511
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору