EN|RU|UK
 Політика України
  1907  50
Матеріали за темою:

 "Психологічні тести були найскладнішими": новообрані судді Верховного Суду розповіли про відбір. ВИДЕО

Конкурсу з відбору суддів у такому масштабі за останні кілька десятків років не було в жодній країні Європи.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йшлося під час ефіру на телеканалі "Прямий", в якому брали участь новообрані судді Верховного Суду України - Ганна Вронська, Алла Лесько, Олена Кібенко і Володимир Кравчук.
Завантаження відео...
Ведуча нагадала, що на посади суддів Верховного Суду було обрано загалом 113 кандидатів. Усі вони були відібрані на незалежній конкурсній основі. Найкращих обирали за допомогою кваліфікаційного оцінювання - це професійні і психологічні тести. Також була перевірка Національного антикорупційного бюро України та Нацагентства з питань запобігання корупції. Зареєструвалися на конкурс більше 1300 охочих, але допустили лише 653 кандидатури. А ще менше - 625 - відправили на кваліфікаційне оцінювання. Майже за рік співбесід і тестів у Вищій кваліфікаційній комісії до фіналу дісталися понад 100 кандидатур - це судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем. Усі конкурсні процедури були розроблені і реалізовані за участі та підтримки українських та міжнародних експертів, в тому числі проекту Європейського Союзу підтримки реформ у сфері юстиції в Україні. Призначення нових суддів - реалізація судової реформи, яку необхідно втілити в Україні відповідно до вимог МВФ.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков, який брав участь в ефірі, розповів про деякі нюанси відбору суддів ВС: "Майже цілий рік тривали процедури. Вперше в Україні, а деякі процедури і вперше у світі. Можу підкреслити, що в таких масштабах конкурсу, принаймні за останні кілька десятків років, не було в жодній країні Європи. Це точно. Коли претендували на 120 посад понад 1300 кандидатів. Фактично всі процедури, або майже все, були в прямому ефірі, коли кожен громадянин України міг спостерігати в інтернеті. Зараз всі досьє, фактично вся інформація про кандидатів, починаючи від їхніх анкет, професійної діяльності і закінчуючи повним текстом наших рішень щодо кожного переможця, є на сайті Комісії та з ними можна ознайомитися. Такого не було ніколи.

Вибирати було дуже важко, адже більшість кандидатів - це професіонали, юристи екстра-класу. Хочу також зверну увагу, що не тільки судді могли претендувати. Знову-таки, вперше претендували і адвокати, і юристи, і вчені, у яких професійний досвід не менше 10 років. І ці співбесіди, які ми проводили (до речі, такої глибини і відкритості ніколи не було), нам дуже непросто далися. Треба було ставити питання з професійної діяльності, про такі надзвичайно важливі речі, як професійна етика, як (вперше знову-таки) доброчесності. І знаєте, навіть для себе з'ясувати, що ми розуміємо під доброчесністю. Показати кандидату, які запитання ми ставимо саме з цієї точки зору. Можу сказати, що, можливо навіть, цей критерій - "доброчесності" - був для нас найважчим, бо це було вперше ".

"По-своєму складним був кожен етап. - розповідає суддя Ганна Вронська. - Тому що ця процедура проходить вперше, і фактично ми не знали, до чого готуватися. Спочатку ми здавали тести, писали практичні завдання, психологічні тести та співбесіди. Для мене, швидше за все, психологічні тести були найскладнішими".

Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору