EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  17006  76

 ДФС призупинено 469 тис податкових накладних на суму понад 10 млрд грн

ндс пдв

В Україні станом на сьогодні ДФС призупинено 468810 податкових накладних/розрахунків коригування на суму 10 205 632 тис. грн ПДВ.

Про це йдеться у матеріалі Тетяни Бодні "Блокування податкових накладних. Чи зупинить Рада наказ Мінфіну?".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Відшкодування ПДВ у тінь повернути не вдасться, поки я прем'єр-міністр", - Гройсман

Ситуація з масовим блокуванням податкових накладних стала настільки критичною, що підприємства реального сектора економіки змушені масово зупиняти роботу. Завдяки системі автоматичного блокування, яка працює на підставі наказу Мінфіну, практично заблокована діяльність підприємств середнього і малого бізнесу. При цьому зупинити "схемщиків", як це спочатку декларувалося Мінфіном, так і не вдалося.

Як зазначають підприємці, в квитанціях про зупинку реєстрації податкових накладних не вказується належним чином критерій, через який реєстрація накладної зупинена. А коли підприємства намагаються оскаржити такі рішення, звернувшись до Комісії, вони стикаються з іще однією проблемою. Їм можуть відмовити в розблокуванні без пояснення причин. Процедура прописана так, що платнику не повідомляється про те, які саме документи він не надав Комісії і чому тих, які він подав, недостатньо для прийняття позитивного рішення, а також не повідомляється, на яких підставах його документи, на думку ДФС, складені з порушенням законодавства.

За словами координатора проекту "Бізнес Help!" Оксани Згур'євої, "позиція Мінфіну, з точки зору бізнесу, виявилася неконструктивною".

"Замість оперативних заходів із доопрацювання системи і хоча б визнання проблеми, малий і середній бізнес зіткнувся з ігноруванням теми і відвертими інформаційними маніпуляціями аж до листа представника МВФ і нав'язування суспільству тези про зв'язок автоматичного повернення ПДВ і блокувань податкових накладних" - коментує Оксана Згур'єва.

Усього станом на сьогодні ДФС призупинено 468810 податкових накладних/розрахунків коригування на суму 10 205 632 тис. грн ПДВ.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n462656
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору