EN|RU|UK
 Здоров'я
  4324  38

 В Одеській області немає сироваток від чотирьох смертельних хвороб, - Степанов

степанов

В Одеській області немає 4 сироваток від смертельних хвороб. Йдеться про протиправцеву, протидифтерійну, протигангренозну сироватки і проти укусу каракурта.

Крім цього, лише на 20 відсотків забезпечено потреби населення області протиботулінічною сироваткою - 20%, антирабічним імуноглобуліном - 17%, антирабічною вакциною - 17%, протиправцевим анатоксином - 16%. Про це стало відомо під час апаратної наради Одеської облдержадміністрації. Упродовж п'яти місяців Міністерство охорони здоров'я України не постачає необхідні вакцини і не дає дозволу ввезти їх самостійно, повідомляє офіційний портал Одеської облдержадміністрації.

"Це питання дуже важливе. Мене обурює позиція Міністерства охорони здоров'я щодо забезпечення вакцинами й сироватками. Вони самостійно не здатні чомусь забезпечити все населення і не можуть надати цю можливість Одеській області. Проти 4 смертельних хвороб вакцин взагалі немає, і проти 4 - у недостатній кількості. Наприклад, якщо завтра, не дай Бог, спалах ботулізму - з п'яти осіб, які захворіють, четверо помруть", - зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

За попередніми розрахунками, для закупівлі імунобіологічних препаратів для екстреної профілактики ботулізму, дифтерії, гангрени, правця, сказу, укусів змій і павуків потрібно 5 млн гривень.

"Ще в червні ми звернулися до Міністерства охорони здоров'я з проханням надати нам можливість самостійно закупити ці вакцини для області. Я знаю, як їх ввезти. Йдеться про перелік вакцин від захворювань, які несуть смертельний характер. П'ять місяців ми не можемо отримати відповідь. Просто в іграшки граємо, а їх ціна - людські життя. Готуємо ще одне звернення до Міністерства охорони здоров'я України. Також я поспілкуюся з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, щоб отримати дозвіл закупити вакцини самостійно", - подчеркнул Максим Степанов.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n462751
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору