EN|RU|UK
 Політика України
  23353  25

 Кабмін схвалив стратегію розвитку МВС до 2020 року (оновлено)

мвд

Система МВС поступово переорієнтується на виконання превентивних функцій.

Як передає Цензор.НЕТ, глава МВС Арсен Аваков на засіданні Кабміну анонсував новий виток реформ у відомстві.

Проект стратегії розвитку МВС до 2020 року представила заступниця міністра МВС Тетяна Ковальчук.
Вона нагадала, що зміни, закладені в стратегії, є логічним продовженням реформ, які розпочаті 2014 року.

"Система МВС поступово переорієнтується на виконання превентивних функцій", - говорить Ковальчук.

За її словами, команда міністерства за підтримки іноземних партнерів активно працювала над підготовкою стратегії розвитку. І після виконання всіх пунктів стратегії, МВС буде готове до виконання найскладніших завдань для служіння громадянам.

"Стратегія пройшла громадське обговорення у всіх регіонах України. Таким чином всі громадяни могли внести в неї свої поправки і сказати останнє слово в її підготовці", - сказала Ковальчук.

Володимир Гройсман підтримав розвиток стратегії і заявив про необхідність розробити "екшн-план" згідно нових завдань.

Міністри одноголосно схвалили документ.
Протягом півроку представники МВС, разом із зарубіжними експертами й активною громадськістю працювали над текстом нового документа. Стратегія пройшла процес відкритого, публічного обговорення. Жителі всіх регіонів України мали можливість внести свої пропозиції щодо подальшого процесу реформування системи МВС, зазначили в Департаменті комунікації МВС України.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що значну частину положень, які були закладені в документі з 2014 року, вже виконано.

"Ми, разом з Консультативною місією ЄС, визначили наші наступні цілі. Стратегія 2020 року - логічне продовження розпочатих змін. Певні напрямки сприятимуть підвищенню ролі правоохоронних органів у суспільстві, зміцнення контактів з населенням, втілення нових підходів і поглядів на нашу роботу з пріоритетами на сервісні функції", - сказав Арсен Аваков.
Кабмін схвалив стратегію розвитку МВС до 2020 року 01

Кабмін схвалив стратегію розвитку МВС до 2020 року 02

Заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук зазначила, що за короткий час, а саме з 2014 року, МВС вдалося розмежувати функції політичного управління та професійної діяльності. Створити абсолютно новий центральний орган виконавчої влади - Національну поліцію і сформувати Національну гвардію.

"У жовтні за результатами соціологічного дослідження, проведеного міжнародними і національними інститутами соціології, найбільшу довіру громадян серед інститутів держави і суспільства отримали: Національна гвардія (52,6%), Державна служба з надзвичайних ситуацій (50,5%), Державна прикордонна служба ( 46,4%), добровольчі батальйони (43,9%), Національна поліція в цілому (39,3%) і Патрульна поліція зокрема (40,9%)", - сказала Тетяна Ковальчук.
Кабмін схвалив стратегію розвитку МВС до 2020 року 03
Заступниця міністра підкреслила, що запит на зміни в суспільстві надзвичайно високий, тому нова Стратегія - це логічне продовження перетворень, які почалися в системі МВС.
У тексті Стратегії визначено нові пріоритети подальшої роботи - створення безпечного середовища для життєдіяльності кожної людини і громадянина, підтримання громадської безпеки і порядку, протидія злочинності, дотримання прав людини, інтегроване управління кордонами, якість і доступність послуг, ефективне управління, прозорість і підзвітність і розвиток кадрового потенціалу і соціального захисту працівників.

"Кожен громадянин України має знати, що йому прийдуть на допомогу, що він отримає якісний державний сервіс. Крім того, працівники системи МВС також повинні бути впевнені в завтрашньому дні, особливу увагу ми приділяємо саме підготовці кадрів і сучасної системі мотивації", - сказала Тетяна Ковальчук.

Заступниця міністра сказала, що найближчим часом буде створена єдина служба екстреної допомоги "112", реформована поліція превентивної діяльності та запроваджено інститут кримінальних проступків, щоб ефективно протидіяти злочинності.
Кабмін схвалив стратегію розвитку МВС до 2020 року 04

Значна увага приділяється в новій Стратегії дотриманню прав людини органами системи МВС.

"У питаннях забезпечення прав людини ми плануємо адаптувати відомчі нормативно-правові акти з законодавством Євросоюзу, удосконалити нормативно-правове регулювання підстав і порядку застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї, а також розвивати систему захисту прав людей з особливими потребами", - зазначила заступниця міністра.

Тетяна Ковальчук зазначила, що для реалізації нової Стратегії працівники системи МВС щодня в роботі застосовуватимуть підходи служіння суспільству, підзвітність, демократичний цивільний контроль і інформатизацію діяльності.
Кабмін схвалив стратегію розвитку МВС до 2020 року 05

Стратегія розвитку системи МВС 2020 from MIA_UkraineИсточник:
Источник: https://ua.censor.net.ua/n462847
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору