EN|RU|UK
 Політика України
  4896  28
Матеріали за темою:

 Робота НАБУ буде паралізована в разі затвердження президентом нинішньої редакції закону про судову реформу, - прес-служба

набу

Національне антикорупційне бюро України закликає президента України Петра Порошенка не підписувати законопроект №6232 про внесення змін до низки процесуальних кодексів у поточній редакції, оскільки дія цього закону може паралізувати роботу бюро вже в листопаді.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАБУ.

"Підписання Президентом України Закону №6232 призведе до колапсу в роботі НАБУ та інших органів досудового розслідування та паралізує систему правосуддя України. Крім того, велике занепокоєння викликає очікуване закінчення 20 листопада цього року повноважень слідчих органів прокуратури зі здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які належать до підслідності НАБУ та зареєстровані до грудня 2015 року (близько 3,5 тисяч проваджень)", - йдеться в заяві.

У бюро прогнозують, що передача такої кількості проваджень до НАБУ, в штаті якого працює близько 200 детективів, фактично зупинить усі поточні розслідування Бюро щодо топ-корупціонерів.

Читайте також: У жовтні було зірвано 89 судових засідань, які перебувають у провадженні САП. ІНФОГРАФІКА

У заяві вказується, що законопроект №6232, серед іншого, пропонує зміни до статті 219 КПК України, згідно з якими обрахування строків досудового розслідування здійснюватиметься з моменту внесення відомостей до ЄРДР (навіть якщо особу правопорушника не встановлено), а слідчий буде зобов'язаний закрити кримінальну справу у разі завершення встановлених строків, безвідносно чи розкритий злочин.

"Запропоновані зміни суперечать не лише міжнародному праву, але й національному законодавству. Вони призведуть до порушень законних прав заявників, потерпілих, цивільних позивачів, інтересів держави, адже не передбачають можливості поновлення досудового розслідування. За таких обставин, після закінчення строку досудового розслідування притягнути до кримінальної відповідальності особу, яка вчинила злочин, буде неможливо", - констатують в НАБУ.

Крім цього, законопроектом запропоновано суттєві зміни до КПК, які передбачають отримання дозволів на застосування заходів забезпечення кримінального провадження, а саме передбачено можливість їх отримання лише в межах територіальної юрисдикції суду, де знаходиться орган досудового розслідування як юридична особа.

Також читайте: НАБУ розслідує понад 460 кримінальних проваджень, про підозру повідомлено 293 людям

"Подібні зміни створюватимуть надмірне навантаження на окремі судові установи за місцем реєстрації юридичної особи. (…) Щодо іншої "новації" - необхідності перед отриманням дозволу на обшук довести слідчому судді відмову особи від добровільної видачі предметів чи документів, які планується відшукати, - своїми наслідками вона матиме знищення фігурантами розслідувань доказової бази у кримінальних провадженнях та нівелювання ролі обшуку, як слідчої дії", - вважають у бюро.

Зважаючи на таку ситуацію, НАБУ закликає президента України "в жодному разі" не підписувати законопроект №6232 в поточній редакції.

"Зміни до КПК мають бути допрацьовані після проведення відповідних консультацій з усіма суб'єктами кримінального процесу", - додали в НАБУ.

НАБУ також звернулося до голови Комітету ВР України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності з проханням невідкладно ініціювати питання щодо внесення змін до Перехідних положень КПК України, а саме - виключення обмеження щодо двох років розслідування органами прокуратури кримінальних проваджень, підслідних НАБУ, що дасть можливість прокурорам завершити їхні розслідування, розпочаті до грудня 2015 року, а Національному бюро - продовжувати ефективно виконувати свою роботу.

Також читайте: Поліція відкрила провадження за порушення недоторканності житла після візиту детектива НАБУ до свекрухи Корчак

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада схвалила зміни до кодексів у рамках судової реформи.

Одним з основних нововведень ухваленого закону є визначення Верховного суду як єдиної касаційної інстанції в Україні і введення нового порядку розгляду ним справ. Згідно з новою редакцією Цивільного процесуального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, відповідача, третю особу, свідка, місце проживання, місцезнаходження або роботи якого невідоме, будуть викликати в суд через оголошення на офіційному веб-порталі Судової влади України. За невиконання процесуальних обов'язків, зловживання процесуальними правами та інші порушення може бути накладено штраф, як примусовий захід. Згідно з новою редакцією Господарського процесуального кодексу, в системі господарського судочинства діятиме Вищий суд з питань інтелектуальної власності. Закон також передбачає перегляд ставок судового збору.Источник: https://ua.censor.net.ua/n462894
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору