EN|RU|UK
 Київські новини
  7732  36

 На київському Подолі підпалили будинок - пам'ятник архітектури, - Терещенко. ФОТО

Громадський активіст і правозахисник Олена Терещенко оприлюднила інформацію про те, що на Подолі в Києві горить будинок - пам'ятка архітектури 19 століття.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона написала у Фейсбуці. 

Вона зазначила: "Щойно підпалили унікальний будинок 1874/1875 рр - пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення, охоронний №623-Кв (по вул.Волоській, 5/Іллінській, 14)!

Ця пам'ятка входила до мого списку об'єктів культурної спадщини, приречених до знищення (матеріал відносно якої у формі численних заяв про злочин з 2015 року знаходиться в правоохоронних органах всіх рівнів).

Унікальна садиба свідомо та безкарно доводилася до руйнування своїми недобросовісними власниками - ТОВ "Подол Бізнес" та ЗАТ "Українські сателітарні системи", які ніколи і не думали виконувати охоронні договори, укладені у 2006 та 2008 році. А департамент культури КМДА, навіть під тиском громадськості, чомусь не бажав з'ясовувати стосунки з цими правопорушниками!

Землекористувачем є ТОВ "Подол Бізнес", який після пожежі без проблем зможе зняти охоронний статус з пам'ятки та звести на своїй земельній ділянці черговий багатоповерховий монстр!

Більш того, цей будинок знаходився під N29 у списку об'єктів культурної спадщини, які ми вимагали негайно повернути до державної/комунальної власності та притягнути їх недобросовісних власників до кримінальної відповідальності під час Ходи на захист Києва 27.05.2017, таким чином про його проблематику доведено до Президента України, Генерального прокурора України, Голови ВРУ, Голови профільного парламентського комітету, Голови СБУ, міністра внутрішніх справ, міністра культури, Київського міського голови, тощо. І вони всі написали нам відписки!

Тиждень тому, 29 листопада, я повідомила Генерального прокурора Ю. Луценка про повну бездіяльність правоохоронних органів у захисті об'єктів культурної спадщини і передала йому особисто в руки перелік об'єктів, які безкарно знищуються "за підтримки" правоохоронних органів, з вимогою розібратися чому не порушуються або не розслідуються відповідні кримінальні справи. Він обіцяв розібратися разом з прокурором міста Києва.

Але якщо будинок з цього списку запалав, це означає, що поки до нього черга не дійшла.

Мені цікаво, наші оновлені доблесні правоохоронці хоч в цей раз визнають ПІДПАЛ чи знов розведуть руками? Поки з жодної пожежі на об'єктах культурної спадщини не зроблено висновок про підпал)))

На всякий випадок хочу попередити: нехай хоч один "пам'яткоохоронний інститут" посміє видати довідку про втрату автентичності і неможливості відновлення втрачених елементів та реставрації, а департамент культури КМДА разом з Мінкультом знімуть охоронний статус з цієї пам'ятки - придушу власними руками! Хто готовий допомагати?)".

На київському Подолі підпалили будинок - памятник архітектури, - Терещенко 01

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3038146
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору