EN|RU|UK
 Події, Фоторепортаж
  5369  12

 Припинено діяльність двох груп, які виготовляли фальшиві українські паспорти для легалізації терористів в ЄС, - СБУ. ФОТОрепортаж

Служба безпеки України блокувала 2 схеми легалізації в країнах Європи представників міжнародних терористичних угруповань із використанням фальшивих українських паспортів.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-центр СБУ.

 Припинено діяльність двох груп, які виготовляли фальшиві українські паспорти для легалізації терористів в ЄС, - СБУ 01

"Від іноземних партнерів ми отримали інформацію про затримання в країнах Європи п'яти осіб, причетних до діяльності міжнародних терористичних угруповань, у яких виявлено паспорти громадян України для виїзду за кордон з елементами підробки", - повідомив на брифінгу заступник глави СБУ Віктор Кононенко.

У ході розслідування встановлено, що виявлені бланки вважаються офіційно знищеними одним із регіональних органів Державної міграційної служби. "Надалі правоохоронці встановили місце розташування лабораторії, в якій вони перероблялися", - зазначив Кононенко.

Під час проведення санкціонованих обшуків у будівлі міграційного підрозділу співробітники СБУ вилучили 151 бланк паспортів, які всупереч вимогам не були знищені, 45 актів на знищення анульованих паспортів і 8 заяв-анкет, які використовувалися для підробки паспортів.

Припинено діяльність двох груп, які виготовляли фальшиві українські паспорти для легалізації терористів в ЄС, - СБУ 02
Припинено діяльність двох груп, які виготовляли фальшиві українські паспорти для легалізації терористів в ЄС, - СБУ 03
Припинено діяльність двох груп, які виготовляли фальшиві українські паспорти для легалізації терористів в ЄС, - СБУ 04

За місцем проживання учасників угруповання правоохоронці виявили велику кількість обладнання і знарядь для підробки посвідок на постійне/тимчасове проживання, дипломів про вищу освіту, довідок, дата-штампів. Зловмисник також зберігав п'ять кліше міграційної служби, вісім кліше міграційних органів РФ, тринадцять бланків дипломів іноземних вищих навчальних закладів, вісімдесят вісім печаток вітчизняних вузів і дев'ять дата-штампів Державної прикордонної служби.

Наприкінці лютого 2018 року Служба безпеки викрила діяльність іншої організованої групи, яка спеціалізувалася на легалізації на території України іноземних громадян. "Вони є мешканцями країн з підвищеною терористичною загрозою, серед них встановлено членів терористичної організації ІДІЛ", - зазначив Кононенко.

Легалізація іноземців забезпечувалася виготовленням біометричних паспортів громадян України для виїзду за кордон на підставі підроблених внутрішніх паспортів. Для цього організатори налагодили скупку в АР Крим паспортів громадян України, які потім підробляли під конкретного замовника.

Припинено діяльність двох груп, які виготовляли фальшиві українські паспорти для легалізації терористів в ЄС, - СБУ 05
Припинено діяльність двох груп, які виготовляли фальшиві українські паспорти для легалізації терористів в ЄС, - СБУ 06

На підставі фальшивого документа на території нашої країни виготовлявся паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Правоохоронці встановили чотирьох осіб, причетних до організації каналу, і виявили лабораторію, де здійснювалася підробка документів.

Під час санкціонованих обшуків співробітники СБУ вилучили вісім "дата-штампів" про перетин кордонів ЄС, десять міграційних карток однієї з країн СНД, п'ятнадцять віз арабських держав, чотири штампи Державної міграційної служби, вісім паспортів громадян України - жителів АР Крим-тридцять дві довідки про постановку на облік внутрішньо переміщених осіб і обладнання для виготовлення підроблених документів.

Троє зловмисників активно співпрацюють зі слідством, четвертий перебуває на території АР Крим.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3062270
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору