EN|RU|UK
 Політика України
  31357  112

 Громадянка Росії Шумак, яка переїхала три роки тому через проукраїнську позицію, в суді домоглася права на політичний притулок в Україні. ФОТО

Подружжя Шумаків третій рік домагається політичного притулку в Україні. Так, суд у Дніпрі задовольнив позовну заяву Жанни Шумак до Державної міграційної служби України (ДМС).

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода, відповідне рішення ухвалив Окружний адміністративний суд у Дніпрі.

Громадянка Росії Шумак, яка переїхала три роки тому через проукраїнську позицію, в суді домоглася права на політичний притулок в Україні 01

Суд визнав рішення ДМС про відмову їй у політичному притулку незаконним, скасував його і зобов’язав ДМС розглянути її справу повторно.

Визнання біженцями і надання політичного притулку в Україні Жанна Шумак та її чоловік Олексій Шумак, які були змушені залишити Росію через проукраїнську позицію, домагаються в міграційній службі понад три роки.

Як розповів у суботу Олексій Шумак, хоча вони з Жанною є подружжям, заяви з проханням політичного притулку від них прийняли окремо. Міграційна служба відмовила обом практично водночас, але чоловік одразу подав до суду і його справу розглянули в Київському окружному адміністративному суді, який став на його бік, однак міграційна служба подала апеляцію і виграла. А справа дружини зі столиці була передана до Дніпропетровського окружного адміністративного суду і була розглянута набагато пізніше.

Як зазначив Олексій Шумак, наразі його справа все ще перебуває в суді касаційної інстанції, дата розгляду невідома.

"Суд у Дніпрі був на користь Жанни, але буде ще апеляція – ДМС в обов’язковому порядку подасть апеляцію. Моя справа ще в касації і дата розгляду поки невідома. Якщо Жанна за цей час встигне отримати статус біженця, то я як чоловік повинен отримати цей статус автоматично, тоді і касація не знадобиться", – прокоментував рішення суду Олексій Шумак.

Громадянка Росії Шумак, яка переїхала три роки тому через проукраїнську позицію, в суді домоглася права на політичний притулок в Україні 02

Взимку 2014 – 2015 року громадянин Росії Олексій Шумак разом із родиною залишив батьківщину і переїхав на проживання до України. Подружжю, яке підтримувало український Майдан і не приховувало свого негативного ставлення до анексії Криму Росією та участі Росії в бойових діях на Донбасі, удома неодноразово погрожували. Державна міграційна служба України відмовила їм у наданні статусу біженців, однак вони звернулись до суду.

 

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3062573
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору