EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  47494  214

 "Коноплі лікують": у Харкові відбулася перша міжнародна конференція з медичного застосування канабісу. ФОТОрепортаж

У Харкові відбулася перша міжнародна медична канабіс конференція (IMCC). Пацієнти, лікарі та вчені з різних країн обговорили використання канабісу для лікування різних захворювань і їх симптомів, зокрема ВІЛ, онкозахворювань і побічних ефектів хіміотерапії, епілепсії, ПТСР (посттравматичного стресового розладу). Вони також висловили потребу об'єднатися у боротьбі за доступ до медичного канабісу в Україні для тих, хто потребує лікування.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Українську асоціацію медичного канабісу".

Як стверджують організатори на захід зареєструвалося понад 500 осіб, серед них 173 медичні працівники і 70 пацієнтів.

"Люди хочуть використовувати ліки на основі компонентів конопель, які показали свою ефективність у цивілізованих країнах, і звертаються до нас, юристів, із запитанням, чому в Україні це недоступно?" - каже один із організаторів конференції адвокат Геннадій Шабас. "Але в Україні це питання не врегульоване і все, що ми можемо зробити - створити таку платформу для дискусій та обміну досвідом".

Коноплі лікують: у Харкові відбулася перша міжнародна конференція з медичного застосування канабісу 01

(Адвокат Геннадій Шабас: "Ви перебуваєте зараз біля витоків медичного канабісу в Україні")

Поділитися досвідом законодавчого регулювання обороту конопель для медичних потреб приїхали гості з Литви, Польщі, США та Ізраїлю. Зокрема, в програмі конференції - доповіді Йокубаса Жибуркуса (Університет Х'юстона, США), професора Литовського університету наук про здоров'я Людаса Іванаускаса, польського педіатра і невролога Марека Баханскі.

Коноплі лікують: у Харкові відбулася перша міжнародна конференція з медичного застосування канабісу 02

Йокубас Жибуркус відповідає на запитання із залу

Досвід Ізраїлю напевно найбільший у світі на сьогодні. Медичний канабіс у країні "в законі" з 2008 року, коли його там почали вирощувати в теплицях для потреб 25 000 медичних пацієнтів. Щоб отримати доступ до лікування ізраїльтянам треба проходити формальну перевірку в поліції, а дотримання умов ліцензії для виробників контролює не лише МОЗ, а й Міністерство безпеки. Сьогодні країна розміром із Київську область готова забезпечувати медичним канабісом і інші країни, де самі досі не навчилися вирощувати необхідні сорти конопель і виготовляти з рослини потрібні лікарські форми, зазначають організатори конференції.

Коноплі лікують: у Харкові відбулася перша міжнародна конференція з медичного застосування канабісу 03

Радник профільного комітету Кнесету Соул Кайє розповідає, чому медична конопля це добре

Коноплі лікують: у Харкові відбулася перша міжнародна конференція з медичного застосування канабісу 04

Невролог Марек Баханскі розповідає про успішне застосування непсихоактивного компонента конопель канабідіола для лікування епілепсії у дітей. У Польщі медичний канабіс легальний із осені 2017 року.

На конференції також йшлося про користь медичного канабісу для військовослужбовців із посттравматичним стресовим розладом.

Коноплі лікують: у Харкові відбулася перша міжнародна конференція з медичного застосування канабісу 05

Для громадської організації "Афіна. Жінки проти раку" перша конференція медичного канабісу - диво, в яке досі не віриться

Українські вчені ще рік тому написали відкрите звернення до уряду: наукові дослідження канабіноїдів в Україні неможливі за існуючих норм законодавства. Щоб не відставати від цивілізованого світу в українських вчених залишається єдиний вихід - ставати британськими вченими, або американськими. За словами Дмитра Ісаєва, провідного наукового співробітника Інституту фізіології ім. Богомольця, уряд включив вирішення цієї проблеми в план роботи на 2018 рік. Якщо все вийде, вивчати канабіноїди, як анальгетики та інші лікарські засоби почнуть і в Україні.

Коноплі лікують: у Харкові відбулася перша міжнародна конференція з медичного застосування канабісу 06

Дмитро Ісаєв із доповіддю "Канабіноїди в терапії епілепсії"

"Наша мета - щоб держава контролювала цю галузь медицини. Щоб були державні стандарти і контроль якості препаратів", - говорить Дмитро Ісаєв. "Потрібно, щоби відбувались наукові дослідження, щоби пацієнти мали доступ до ефективного лікування і, як наслідок - шанс на поліпшення життя".

У резолюції конференції йдеться ще пряміше: "Коноплі лікують. Необхідно врегулювати законодавство, яке заперечує наукову істину".

 Коноплі лікують: у Харкові відбулася перша міжнародна конференція з медичного застосування канабісу 07

Про результати запропонували поговорити через рік, на другій міжнародній конференції медичного канабісу.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3062830
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору