EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  32842  122

 Чергова брехня російських держканалів: кадри з художнього фільму видали за "докази" інсценування хіматаки в Сирії. ФОТОрепортаж

Російські державні телеканали Перший та "Росія-1" як "докази" того, що хімічна атака в сирійській Думі була нібито інсценована Заходом, використали кадри зі знімального майданчика художнього фільму, знятого у вересні 2016 року сирійським режисером Хумамом Хусарі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, на цей факт звернув увагу російський телеканал "Дождь".

У випусках новин на згаданих каналах показувалося, як нібито мертві люди лежать на вулицях, а поруч із ними в цей момент перебувають люди з камерами. На деяких кадрах актори посміхалися, явно насолоджуючись знімальним процесом. При цьому в ефірі ні слова не зазначалося про справжнє походження фотографій.

Чергова брехня російських держканалів: кадри з художнього фільму видали за докази інсценування хіматаки в Сирії 01

На Першому каналі кадри супроводжувалися такими словами ведучої: "Західні політики і преса ігнорують очевидні докази того, що ніякої хімічної атаки в сирійському місті Дума не було. Напередодні з'явилися свідчення очевидців, вони також говорять, що відеокадри, зняті бойовиками в лікарні, були інсценуванням".

Ті самі кадри були показані й у програмі "Вести недели" з Дмитром Кисельовим від 22 квітня. Автори передачі, утім, цим не обмежилися і навіть взяли інтерв'ю у якогось Фареса Муххамада Майяса, представленого учасником знімальної групи. Він заявив: "Ми ще знімали, як діти в кварталі були розкидані. Хто в машинах, хто поряд з машинами, хто під машинами. Всі вони були нібито загиблими. Їхні обличчя були жовтими".

Усі ці фотографії можна знайти в замітці дворічної давності на сайті видання Global Times.

Чергова брехня російських держканалів: кадри з художнього фільму видали за докази інсценування хіматаки в Сирії 02

Зазначимо, що кілька днів тому Путін, коментуючи обстріл Сирії військами західної коаліції, заявив, що хімічна атака в Думі була інсценована Сполученими Штатами, щоб отримати привід для атаки. "Російські військові експерти, побувавши на місці удаваного інциденту, не виявили слідів застосування хлору або іншої отруйної речовини. Жоден місцевий житель не підтвердив факту хімічної атаки", - сказав Путін.

Влада Франції, зі свого боку, оприлюднила доповідь, у якій були представлені розсекречені дані з донесень французьких спецслужб про застосування хімзброї в Думі. Наприкінці доповіді наводилися фото жертв атаки, зокрема дітей. "Кілька смертельних хімічних атак відбулося в місті Дума ближче до опівдня в суботу, 7 квітня 2018 року, і ми з високим ступенем впевненості припускаємо, що їх здійснив сирійський режим", - наголошувалося в документі.

На думку французьких спецслужб, сирійські війська свідомо використовували хімічну зброю під час наступу на Гуту, щоб домогтися тактичних і стратегічних успіхів. "З тактичного погляду подібні боєприпаси дозволяють вибити з позицій бійців противника, що переховуються в житлових будинках ... Зі стратегічного погляду використання хімічної зброї, зокрема хлору, що фіксується з початку 2018 року в Східній Гуті, направлено, серед іншого, на те, щоб покарати цивільне населення, яке перебуває в районах, які утримуються ворожими режиму бійцями".

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3062941
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору