EN|RU|UK
 Суспільство, Спорт, Фоторепортаж
  36425  100

 Прикордонники цілу ніч тримали в аеропорту "Бориспіль" кенійських спортсменів, які приїхали на марафон на запрошення України. ФОТОрепортаж

Увечері 26 квітня прикордонники в аеропорту "Бориспіль" відмовили у в'їзді в Україну двом кенійським спортсменам Серему Кіпропу і Бартенге Джемутаю, які прилетіли на Міжнародний марафон, який мав відбутися в Харкові 29 квітня.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці повідомила олімпійська призерка і спортивний директор Run Ukraine Ірина Ліщинська, яка зустрічала кенійських спортсменів.

Прикордонники цілу ніч тримали в аеропорту Бориспіль кенійських спортсменів, які приїхали на марафон на запрошення України 01

За її словами, старший зміни прикордонного контролю Поворозник вирішив не пропускати кенійських бігунів в Україну через те, що у них недостатньо коштів для перебування в Україні, хоча всі витрати брала на себе українська сторона.

"Через 5 годин у мене з'явилася інформація про кенійських спортсменів, які летять на Міжнародний марафон до Харкова і зараз перебувають в аеропорту Бориспіль. У них є візи і були запрошення від Міністерства молоді та спорту, мерії міста Харкова та організаторів. Старший зміни прикордонного контролю Поворозник вирішив не пускати спортсменів в країну і завтра депортують їх назад. У хлопців розряджений телефон і немає зв'язку. У мене просто немає слів, як клацанням пальця вирішуються долі людей. Підстава відмови - недостатньо коштів для перебування в Україні, але все перебування забезпечує українська сторона. На вулиці ніч і додзвонитися комусь нереально. Хлопці всю ніч після перельоту проведуть в аеропорту без їжі, води та нормального відпочинку. І хто після цього захоче їхати в Україну? Ось стоїш посеред терміналу аеропорту й опускаються руки від безсилля. Як дивитися в очі спортсменам? Я навіть не уявляю який у них стрес!!!!", - написала вона, опублікувавши документи, що гарантують, що всі витрати з перебування спортсменів бере на себе Україна.

За її словами, нижчі за посадою прикордонники замовчували проблему перед керівництвом. На гарячій лінії Держприкордонслужби повідомили, що в разі видачі відмови у в'їзді питання можна вирішити тільки через суд, на який не було часу.

Вранці 27 квітня Ліщинська повідомила, що кенійців пропустили після резонансу, який викликали її повідомлення в Фейсбуці.

Прикордонники цілу ніч тримали в аеропорту Бориспіль кенійських спортсменів, які приїхали на марафон на запрошення України 02

"Я не знаю, чий саме вплив подіяв, бо пішов настільки великий резонанс і вже на таких високих рівнях, в тому числі міністерства і прокуратури. Найголовніше, що всі об'єдналися. Мій телефон розривався. І там їм хтось приніс води і нагодував ... ", - зазначила вона.

За її словами, такі історії - ганьба для країни перед світовим спортивним співтовариством.

"Хлопці були в дуже пригніченому стані, втомлені, з червоними очима, вони майже не спали. Мені було соромно дивитися їм в очі ... Я не знаю, в якому фізичному і моральному стані вони вийдуть на старт", - зазначила Ліщинська і висловила надію почути вибачення від прикордонників.

Після звільнення Ліщинська супроводила хлопців в найближчий готель, після обіду їх відправить літаком до Харкова.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3063668
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору