EN|RU|UK
 За кордоном, Технології
  76349  266

 Екологи Greenpeace стурбовані запуском у Росії першої плавучої АЕС "Академік Ломоносов". ФОТО

Російська плавуча атомна електростанція "Академік Ломоносов" вийшла з Санкт-Петербурга і попрямувала в бік Мурманська. Її шлях простягнеться через естонські, датські, шведські та норвезькі води.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляється на сайті "Грінпіс Росії"

Екологи Greenpeace стурбовані запуском у Росії першої плавучої АЕС Академік Ломоносов 01

"Академік Ломоносов" - це перша у світі плавуча атомна електростанція, за допомогою якої планують забезпечувати енергією населені пункти. Потужність у 70 МВт плавучої станції забезпечують два модифіковані суднові реактори. Коли "Академік Ломоносов" прибуде у Мурманськ, де живе 300 тисяч людей, в нього помістять ядерне паливо і запустять реактори. Вже в 2019 році планується відбуксирувати його на 5000 км Північним морським шляхом і ввести в експлуатацію поблизу порту Певек на Чукотці.

"Поява плавучої АЕС зумовлена аж ніяк не реальними потребами Чукотки. Зараз говорять про те, що плавуча АЕС могла б там працювати як демонстраційний експонат для потенційних закордонних замовників, хоча там є значний потенціал для використання енергії вітру", - коментує Рашид Алімов, керівник проекту енергетичної програми Грінпіс Росії.

Екологи Greenpeace стурбовані запуском у Росії першої плавучої АЕС Академік Ломоносов 02

Ще рік тому "Росатом" планував завантажити паливо і випробувати ПАЕС безпосередньо на "Балтійському заводі" в центрі Санкт-Петербурга. Однак випробування перенесли через протести людей, а також через тиск із боку країн, що мають вихід до Балтійського моря, які бачили загрозу в транспортуванні радіаційно небезпечного об'єкта.

"Випробовувати ядерний реактор у такому густонаселеному районі, як центр Петербурга, щонайменше безвідповідально. Проте перенесення випробувань цього "ядерного Титаніка" подалі від очей громадськості не робить його безпечнішим", - прокоментував Ян Хаверкамп, ядерний експерт Грінпіс Центральної та Східної Європи.

За даними російської преси, "Росатом" планує створити лінію з серійного виробництва плавучих ядерних реакторів. Компанія нібито вже веде переговори з потенційними покупцями в Африці, Латинській Америці та Південно-Східній Азії. Серед інших цілей плавучі атомні електростанції мали б забезпечити електроенергією розвідку нафти та газу.

"Плавучі атомні електростанції переважно планують використовувати поблизу берегових ліній та мілководдя. Атомна станція не може переміщатися сама і має плоскодонний корпус, тому, всупереч запевненням щодо її безпеки, вона особливо вразлива для цунамі, але ж є й інші серйозні ризики: суворі льодові умови, небезпека тероризму, ядерні відходи", - додав Ян Хаверкамп.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3063901
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору