EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  8863  18

 "Невидимий батальйон": у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі. ФОТОрепортаж

Часто внесок жінок у збройну боротьбу з російським агресором є не менш вагомим, ніж зусилля воїнів-чоловіків.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це розповіли у Вашингтоні учасниці правозахисного проекту "Невидимий батальйон", в рамках якого в Посольстві України в США відбувся показ однойменної документальної стрічки.

Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 01

"Невидимий батальйон" - це масштабна адвокаційна кампанія, заснована в 2015 році. Її початком стало соціологічне дослідження про участь жінок у війні. Згодом був знятий документальний фільм з однойменною назвою, організовано фотовиставки та проведено дослідження правового становища жінок у секторі безпеки й оборони.

Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 02

"Ми хотіли зробити внесок жінок на захист суверенітету і територіальної цілісності видимим, тому, власне, фільм називається "Невидимий батальйон", тому що цей внесок був довгий час недооціненим", - розповіла виконавчий продюсер проекту "Невидимий батальйон" Оксана Іванців.

Картина ілюструє шість історій жінок, які воювали в АТО. Всі героїні є різними за віком, за походженням, за цивільними і військовими професіями, але мають спільні риси. "По-перше, вони всі прийшли добровільно в Збройні Сили України, по-друге, вони пройшли одні з найважчих боїв і мають справжній військовий досвід. Ці епізоди сплітаються в загальну історію про жінок, які захищають Україну", - зауважила виконавчий продюсер.

Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 03

Посол України в США Валерій Чалий, зі свого боку, підкреслив важливість проекту, який розкриває роль жінок на війні.

"Показ таких персональних історій за кордоном дозволяє продемонструвати, що захист України і захист Європи – це справа, яка об'єднала всіх: і жінок, і чоловіків різного віку", - підкреслив дипломат.

Він назвав саму ідею проекту "культурною дипломатією", яка "привертає увагу до подій в Україні та абсолютно йде на користь – не більше, не менше – відновлення територіальної цілісності України".

Одна з героїнь фільму, жінка-снайпер, відкрила обличчя в стрічці й розповіла про себе, продовжуючи воювати за Україну. "Це відкрите обличчя снайпера – свідчення того, що війна на інформаційному фронті, публічна дипломатія не менш важлива, ніж ведення бою проти танків", - зауважив Чалий.

Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 04

Автор і директор проекту Марія Берлінська прокоментувала агентству головну ідею туру й показу стрічки в різних країнах.

"Чому ми тут? Ми розуміємо, що існує інший фронт, крім того, на якому ми воюємо в Україні. Коли я переконувала дівчат, героїнь проекту, їхати в цей великий тур, я їм пояснювала це як абсолютно окреме протистояння – інформаційне й дипломатичне, в якому вирішуються стратегічні питання в глобальних масштабах", - зауважила автор.

Вона наголосила на важливості показати під час туру, "що насправді відбувається, донести на вищому політичному й дипломатичному рівні реальний стан речей". Крім того, за її словами, під час перебування в інших країнах, відбуваються зустрічі з представниками парламентів, відповідних міністерств і відомств з метою розвитку нових проектів. Однією з таких новинок, наприклад, стала ініціатива "Мандри ветеранок", який дає можливість жінкам після бойових дій побачити Україну і світ.

Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 05
Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 06
Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 07
Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 08
Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 09

У США в середу відбувся прем'єрний показ картини, організований Посольством України в США і організацією Razom. Фільм також побачать ближчими днями в Чикаго, Філадельфії й Нью-Йорку. У планах – відвідування Чехії, Великої Британії та інших країн Європи та світу.

Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 10
Невидимий батальйон: у США розповіли про роль жінок у конфлікті на Донбасі 11

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3064283
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору