EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  36761  97

 Україна приєдналася до створення транспортного коридору від півночі до півдня Європи Via Carpatia. ФОТО

У столиці Польщі в четвер, 3 березня, підписано декларацію про будівництво міжнародного транспортного коридору від півночі до півдня Європи з відгалуженнями в напрямку України та Білорусі під назвою Via Carpatia.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, до проекту в четвер приєдналися також Україна і Туреччина.

декларация подписание

"Важливим елементом сьогоднішньої декларації є приєднання України і Туреччини до співпраці в рамках Via Carpatia і розширення ініціативи за рахунок країн, що не входять в ЄС. Це дозволить зміцнити співпрацю в рамках Східного партнерства та економічний обмін з країнами Близького сходу", - йдеться в заяві з цього приводу міністерства інфраструктури і будівництва Польщі.

У варшавській зустрічі з питань реалізації проекту транспортного коридору, крім польської сторони, взяли участь представники профільних міністерств з України, Румунії, Болгарії, Угорщини, Чехії, Туреччини та Словаччини.

Від України декларацію у справі Via Carpatia підписала заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Оксана Рейтер.

За словами міністра інфраструктури і будівництва Польщі Анджея Адамчика, метою декларації є підтвердження важливості цієї інвестиції у зв'язку з необхідністю залучення європейських коштів у нинішній фінансовій перспективі і внесення коридору Via Carpatia до європейської базової мережі TEN-T по всій його довжині.


транспорт коридор


"Це важливий комунікаційний шлях, який відкидає правило про реалізацію комунікаційних шляхів лише на осі схід-захід, що діяло досі", - заявив польський міністр.

За його словами, кошти на будівництво коридору "не перевищують середніх європейських коштів реалізації дорожніх інвестицій".

Зміцнення співпраці між країнами, через які пройде коридор, дозволить залучити європейські кошти на його створення, зокрема в рамках інструменту CEF (Connecting Europe Facility).

У 2006 році за ініціативою Польщі на рівні міністрів транспорту формально було створено міжнародний шлях між Литвою, Польщею, Словаччиною та Угорщиною. У 2010 році відбулася чергова конференція, під час якої було підписано декларацію про створення Via Carpatia.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p377555
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoUmRYUkROekJNUkZKblRrTjNNRmxpVW14MFIxQm1Ua012TUV4WVVtZE9RekV3VEV4UmRHUkRNekJNV0ZGMlpFTTVNRms1T0RCWlRGRjJkRWRCTUV4UVVteDBRM2t3VEhaU2FqTjZVbWQwUjBFd1RFUlJkbVJIUWpCTUwxRjJkRWRCTUZsS09EQktlbEpzZEVNNU1GcGlVWFprUjBVd1dVUlJjMDVIUWpCWlRGSm5Ua2RFTUV4eVVtZDBSMFF3V1VSUmRVaDZVVzQ1UXlzd1RIWlNhazVIU2pCTVFqZ3dTa3hSYzA1SFFUQlphbEZ6VGtONU1FeEJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору