EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  114571  129

 Слідами машин російських терористів, які супроводжували "Бук" у день, коли було збито "Боїнг-777". ФОТОрозслідування Bellingcat

Завдяки новому розслідування Bellingcat, з'явилося чергове підтвердження того, що "Боїнг-777" рейсу MH17 збили російські терористи.

Про це йдеться в матеріалі журналістів Bellingcat, передає Цензор.НЕТ.

"О 9:40 за місцевим часом 17 липня 2014 року в інтернеті з'явилася перша згадка, що до Донецька прибула самохідна вогнева установка "Бук". Про це йшлося в пості в групі ВКонтакте "Донецьк - це Україна!". Було сказано про прибуття "Бука "по Макіївському шосе в Донецьк на перехрестя проспекту Ілліча і бульвару Шахтобудівників у супроводі трьох цивільних машин:

боинг бук

Посилання (Копія 1 / Копія 2):

Новину про це розмістили два українські новинні сайти, а також користувачі Твіттера. Згодом ця інформація підтвердилася повідомленнями на місцевих каналах платформи групового голосового спілкування Zello.

Машини 17 липня
Два автомобілі, описані в пості, згодом були помічені в Донецьку і Торезі всього за декілька метрів від установки "Бук-М1", яка, ймовірно, збила MH17. Згаданий в повідомленні "паркетник сірого кольору Rav4" - це, напевно, той самий джип, що потрапив на фото "Бука" в Донецьку за кілька годин до збиття MH17. Він відповідає опису європейської версії Toyota RAV4 рестайлінгу 2010 з нестандартним спойлером на даху і запасним колесом ззаду. Цю машину видно на фотографії, опублікованій таблоїдом Paris Match:

боинг бук

Позашляховик УАЗ-469 був сфотографований поруч з "Буком" в Торезі відразу після полудня - мабуть, через пару годин після того, як покинув Донецьк. Ця фотографія була викладена у ВК наступного дня після трагедії:

боинг бук

Кореспондент BBC розмовляв зі свідком (зі Сніжного чи Тореза), який бачив "Бук" в день трагедії. Свідок повідомив, що "офіцер у військовому джипі, який супроводжував "Бук", говорив з московським акцентом". Це, мабуть, той самий УАЗ, який видно на фотографії з Тореза.

Трохи питань викликає "мікроавтобус хюндай". Річ у тому, що мікроавтобуси Hyundai рідко бувають у колонах сепаратистів. Можливо, насправді це був мікроавтобус Volkswagen, які часто використовують у своїх колонах озброєні прихильники "ДНР". Однак у нас недостатньо інформації, щоб це однозначно з'ясувати. Мікроавтобус темного кольору видно на відео з "Буком", знятому в Зугресі відразу після полудня, але чи це та машина, що була згадана в пості "ВКонтакте", достовірно встановити неможливо.

боинг бук


Колона 15 липня

Пост у донецькій групі унікальний хоча б тому, що є найпершим за часом повідомленням свідків про наявність "Бука" на сході України. Однак згадка про уазик і RAV4 ще важливіша, оскільки Toyota RAV4 2010 модельного року і УАЗ-469 потрапили на відео за два дні до загибелі MH17 у колоні сепаратистів, що прямувала з Луганська в Донецьк. Існує кілька повідомлень новинних сайтів, відео та фотографій цієї колони, які дозволяють відстежити її рух і з'ясувати безліч деталей "тойоти" та УАЗ-469, що йшли в цій колоні.Більшість повідомлень про колону стосуються її пересування по Єнакієвому, Макіївці і Донецьку вдень 15 липня 2014 року. Вона складалася з таких машин, що по черзі несли прапори Росії і так званої "Новоросії":

Танк Т-64 (під номером "35"):

боинг бук


Танк Т-64 (під номером "36"):

боинг бук

Танк Т-64 (під номером "37"):

боинг бук

Танк Т-64 (під номером "38"):

боинг бук

Три самохідні артилерійські установки 2 C 1 "Гвоздика" без номерів та маркувань:

боинг бук

Автопоїзд, відомий завдяки сідельну тягачеві Scania серії "P" (ймовірно, Scania P360 LA4X2HNA) із зображенням грифона Scania на обох боках кабіни:

боинг бук

БТР-80 (під номером "265"):

боинг бук

Темно-синій Volkswagen із синім проблисковим маячком і держномером "АН 2338 ВК":

боинг букбоинг бук

Темно-зелений УАЗ-469 з білими відмітками на водійських і пасажирських дверях, держномером "АН 2226 ЄС" і синьою мигалкою. Можливо, цей номерний знак підроблений:

боинг бук

Сіра Toyota RAV 4 оновлення 2010 року (з модифікованим заднім спойлером, запасним колесом ззаду, хромованими дверними ручками і кріпленнями на даху):

боинг бук

Докладне вивчення RAV 4 і УАЗ-469
Деякі характерні риси автомобілів RAV4 і УАЗ-469, помічених в колоні 15 липня, вказують на те, що це ті самі машини, що два дні по тому бачили поряд з т. зв. "Буком 3х2". Toyota RAV4 має характерний модифікований задній спойлер і запасне колесо. Обидва ці елементи видно на фотографії, знятій журналістами Paris Match 17 липня в Донецьку.

боинг букбоинг бук

Порівняйте задній спойлер із заводським варіантом спойлера такої ж машини:

боинг бук

На водійських і пасажирських дверях УАЗ-469 видно білі квадрати. Білу відмітку в тому ж місці добре видно і на фотографії, знятій 17 липня в Торезі.

боинг бук

Маршрут

На перший погляд, у маршруті, яким колона 14-15 липня пройшла з Росії до Донецька, немає нічого незвичайного. Проте він підтверджує різні деталі, пов'язані з транспортуванням "Бука 3х2" в Україну і з України. Додаткові повідомлення про цю колону можна знайти на українському новинному сайті Informator. Згідно з цими повідомленнями, колона прибула до Луганська о 7:50 15 липня. У її складі було "кілька танків", БТР і фура. Цю колону бачили о 8:05 у селищі Ювілейному, а потім уже зранку в Алчевську. Зрештою незадовго до полудня вона прибула до Єнакієвого, де її і зняли на відео.

На тому самому сайті згадується колона, помічена в Краснодоні о 12:18 того ж дня. Згадується, що минулого вечора вона перетнула кордон з Росією. Проте невідомо, які машини з колони, поміченої в Єнакієвому, входили в колону, яку бачили в Краснодоні (і чи входили взагалі).

Маршрут колони - з Ростовської області через кордон, далі через Краснодон, Луганськ і Макіївку до Донецька - практично повністю збігається з маршрутом, яким "Бук 3х2", ймовірно, пройшов до Донецька 16-17 липня. Він є на відео Міжнародної слідчої групи, що містить заклик до свідків повідомити про маршрут "Бука". Основна відмінність маршрутів - в'їзд до Донецька (на карті у відео "Бук" їхав не через Макіївку). Як видно з посту у ВК, наведеного на початку даної статті, "Бук" все ж пройшов через Макіївку і т. зв. "Мотелівське кільце" (перехрестя з круговим рухом у готелі "Мотель") на сході Донецька. Це місце розташування також відповідає фотографії Paris Match, знятій біля "Мотелівського кільця", яке мав проїхати "Бук", рухаючись від перехрестя Ілліча і Шахтобудівників на схід до Тореза і Сніжного. Таким чином, Міжнародна слідча група, мабуть, неправильно визначила маршрут Єнакієве - Донецьк. Однак на відео дикторка згадує, що точний маршрут між містами невідомий і просить свідків дати докладнішу інформацію. Росіяни і / або сепаратисти в'їхали в Донецьк не з півночі, оскільки частина території навколо Донецького аеропорту контролювалася Україною. При цьому територію між Єнакієвим і Макіївкою, навпаки, контролювали сепаратисти. Точніший маршрут представлено на нашій карті руху колони.

боинг бук

Крім цього, судячи з інформації у статті Informator, колона 15 липня майже напевно проїхала по вулиці Нечуя-Левицького в місті Луганську - тій самій вулиці, на якій "Бук 3х2" був знятий рано вранці 18 липня, через день після збиття MH17. Тривалий час було не зовсім зрозуміло, які дороги в районі Луганська 17 липня були під контролем сепаратистів, а які під контролем України, оскільки в районі Луганського аеропорту в середині липня йшли бої. Маршрут цієї колони підтверджує те, що дорога через Луганськ і з Луганська на захід, а також інша частина маршруту на Донецьк, була в середині липня 2014 року під повним контролем сепаратистів.

Висновки

Пост у ВК, в якому згадуються Toyota RAV4, мікроавтобус Hyundai і джип УАЗ - перше опубліковане в інтернеті повідомлення очевидців про присутність "Бука" в Донецьку вранці в день загибелі MH17. Під час вивчення згаданих у пості машин ми встановили, що машини, які підходять під їх опис, були в той же день сфотографовані поруч з "Буком". Крім цього, дві машини, що дуже схожі на сфотографовані поруч з "Буком" і відповідають опису в ранковому пості у ВК, були згадані в новинах, сфотографовані і зняті на відео у складі колони сепаратистів, яка прямувала до Донецька за два дні до загибелі MH17. Цей зв'язок ще раз підтверджує справжність відео і фотографій "Бука" 17 липня 2014 року, а також те, що самохідна вогнева установка "Бук", помічена на сході України, перебувала під контролем Росії або сепаратистів. Щоб встановити особи власників та водіїв машин, які супроводжували "Бук", який збив MH17, необхідно провести додаткові дослідження", - зазначають автори матеріалу.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p377593
TUZsRVVYWjBSMEl3V21KUmRXUkhRakJaZWxGMWRFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua01yTUZsRVVYVk9SMEl3V1V4UmRVTkVVWFE1UTNnd1RHcFJkVGxETkVsT1EzZ3dURGRTYkRsRE9UQk1UWFpNZVRoMk1GbEVVWFowUXpNd1dVaFJkVGxIVnpCTVZGSm5PVU41TUV4RVVYWmtRemt3V1RrNE1FcElVWFowUjFnd1RETlJjM2t3TTA1NlkyZFVWMFp6V1ZoT2NGbFRRa0poV0VwellWTTBkVXh1ZWxGclpFTnFNRXB3T0ZGdFZuTmlSMngxV2pKT2FHUkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору