EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  34070  204

 "Обвинувачення проти Порошенка - брехня й абсурд", - юрист Родзинський. ДОКУМЕНТ

Твердження, що Президент України Петро Порошенко не передав "Рошен" у сліпий траст, а також ухилився від сплати податків в Україні, - це брехня.

Про це пише у своїй статті для видання "Економічна правда" юрист і керівник громадського об'єднання "Реформи проти корупції" Анатолій Родзинський, передає Цензор.НЕТ.

Юрист нагадує про передачу фабрики "Рошен" в управління групі Ротшильдів - у так званий "сліпий траст".

"Сліпий траст" означає, що власник передає права на управління своєю компанією особі, якій він довіряє, і не може впливати на прийняття рішень у цій компанії. Власник, підписуючи документи про передачу управління компанією, вказує, куди буде направлятися прибуток від її діяльності, і більше не може поміняти свого рішення. У всьому світі "сліпий траст" - це визнаний спосіб усунення конфлікту інтересів між бізнесом і владою. Однак особа, якій власник фактично віддає свою компанію, має володіти бездоганно чесною репутацією, адже тільки ця репутація - єдина гарантія, що його не обдурять. Саме тому Порошенко вибрав Ротшильдів, репутація і розмір статку яких не може викликати навіть думки, що вони можуть вчинити непорядно стосовно своїх довірителів", - зазначає Родзинський.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Президент із 7 березня в курсі подій, але відмовляється коментувати ситуацію", - журналістка Бабінець про офшорний скандал за участю Порошенка

"Журналісти встановили, що Порошенко в жовтні 2014 року створив Prime Asset Partners Limited - компанію на Британських Віргінських Островах (BVI), яка створила CEE Confectionery Investments Limited - компанію на Кіпрі, а кіпрська компанія створила Roshen Europe BV - компанію в Нідерландах. При цьому самі ж журналісти у своєму розслідуванні заявляють, що документи Asset Partners Limited, створеної Порошенком на BVI, були спрямовані Ротшильдам. В результаті розслідувачі звинувачують Порошенка в тому, що він не передав "Рошен" у сліпий траст, а також ухилився від сплати податків в Україні. Обидва твердження - це брехня. Більше того, ці ж журналісти легко могли самі все з'ясувати. З використанням відкритих українських реєстрів нескладно простежити, що у відкритого акціонерного товариства "Київська кондитерська фабрика "Рошен" два акціонери, які володіють майже 100% акцій - це дочірнє підприємство "Кондитерська корпорація "Рошен" (73,4772% акцій), і ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія"(23,5464% акцій).
порошенко рошен
Дочірнє підприємство "Кондитерська корпорація "Рошен" на 100% також належить ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія". ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія" на 85% належить нідерландській ROSHEN EUROPE BV, кінцевим бенефіціаром якої зазначений Президент України Петро Порошенко. Переконатися в цьому можна легко, потрібно ввести коди українських підприємств у відкритий реєстр Мін'юсту і ви самі побачите цю інформацію", - повідомляє юрист.порошенко рошен

порошенко рошен

Читайте: НАБУ не буде порушувати справу щодо офшорів Порошенка: "Президент України нам не підсудний. Є окрема процедура імпічменту"

"Таким чином, ми легко встановили, що Порошенко продав нідерландській ROSHEN EUROPE BV - 85% належного йому статутного капіталу ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія", яке контролювало його кондитерську фабрику "Рошен". Оскільки частина, що належить Порошенку, в статутному капіталі в ТОВ "Центрально-європейська кондитерська компанія" була продана за номінальною вартістю, то податкові зобов'язання у Порошенка виникнути не могли, що спростовує твердження журналістів про нібито ухилення від сплати податків в Україні. Ці обвинувачення тому абсурдні, що фактично Порошенко переклав фабрику зі своєї української кишені у свою ж нідерландську - сплата податків на цій, чисто технічній операції, була б дивною", - запевняє Родзинський.

"Європейське податкове законодавство таке, що після сплати всіх податків в Україні дивіденди, відправлені з України до Нідерландів, з Нідерландів на Кіпр, а з Кіпру в BVI, більше не будуть обкладатися податком у Європі. Законодавство, що діє на Британських Віргінських Островах (BVI) майже нічим не відрізняється від англійського. Судові спори розглядаються у Високому суді Лондона, що й дозволило Порошенку передати акції його BVI компанії Prime Asset Partners Limited у сліпий траст Ротшильдам. Власне передача є простим підписанням договору, після якого акції BVI компанії Порошенка, що володіє через ланцюжок фірм фабрикою "Рошен" в Україні, фізично направляються Ротшильдам, що й було встановлено журналістами. Після цього Порошенко вже не може мати до цих акцій жодного стосунку, не може керувати бізнесом, оскільки не має самих акцій, всі повноваження з управління фабрикою належать Ротшильдам. А Порошенко, згідно з українськими реєстрами, залишається бенефіціаром, тобто отримує прибуток, якщо він звичайно буде, від діяльності фабрики, але не може управляти самою фабрикою. Подібне розмежування інтересів загально визнане і вважається достатнім для політичних діячів у будь-якій країні Європи, США. Репутація Ротшильдів гарантує, що правила будуть неухильно дотримуватися", - запевняє юрист.

Також читайте: Журналіст Гнап - Порошенку: "Поки ви комерсант і глава держави в одній особі, ніколи ми цю війну не виграємо. Пощади від преси вам не буде"

Він також стверджує, що будь-який розподіл прибутку від української фабрики "Рошен" неможливий без сплати податків в Україні.

"Якщо ж Ротшильди все-таки знайдуть покупця на фабрику Порошенка, то сплата податків в Україні від її продажу залежить від того, чи будуть покупцеві продані акції BVI компанії Prime Asset Partners Limited - в цьому випадку Президент заплатить 17% від суми продажу. Якщо ж будуть продані акції кіпрської компанії CEE Confectionery Investments Limited, тоді всі гроші отримає офшорна BVI компанія Prime Asset Partners Limited, і вони не можуть бути оподатковані в Україні. Як вчинить Порошенко, покаже час, але поки він повністю виконав свою обіцянку і відмовився від управління і впливу на свій бізнес", - робить висновок Родзинський.

Читайте: Нардеп від БПП про офшорний скандал: "Головний удар з тилу завдав той, хто очолює оборону"


Источник: https://ua.censor.net.ua/p382561
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF5c3dXVlJTYVU1REt6QlpRamd3VEVoUmRHUkhTVEJNY2xGMFpFZEQ=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору