EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  2192  13

 Перша партія ліків для онкохворих дітей фізично заїхала в Україну і вже розвезена по регіонах, - член правління Центру протидії корупції Устинова. ДОКУМЕНТ

Попри саботаж процесу міжнародних закупівель ліків з боку фірм-посередників, поставки препаратів в Україну вже почалися. Зокрема, представлені минулої п'ятниці, 22 квітня, препарати для онкохворих дітей вже розвезено в регіони. Також, найбільші посередники підписали всі контракти з фірмами-постачальниками, і тепер починаються фізичні поставки ліків в Україну.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ розповіла член правління Центру протидії корупції Олександра Устинова, коментуючи заяву глави фонду допомоги онкохворим дітям "Таблеточки", члена опікунської ради "ОХМАТДИТ" Ольги Кудименко.

"Сам процес закупівлі ліків через міжнародні агенції почався в кінці грудня 2015 року, тому що 24-29 грудня тільки були виділені гроші. Тому тендери почали оголошувати, також, тільки в грудні. Після їх проведення, останні півтора місяці, фірми-постачальники не підписували жодних контрактів. І ця проблема півтора місяці не вирішувалась. Був жорсткий саботаж з боку посередників. Вони просто фізично не хотіли підписувати контракти. Вони (посередники. - Ред.) отримали акцепти і почали максимально затягувати час. Фірми-посередники сподівалися, що закупівлі через міжнародні агенції будуть скасовані зі зміною Кабміну. Їм зараз потрібно показати проблематичність міжнародних закупівель ліків. Є багато факторів, які всі разом зійшлися, і ми маємо проблему, але її потрібно вирішувати, а не скандалити один з одним. Виходить, цим скористаються люди, які хочуть скасувати міжнародні закупівлі. Ніхто не говорив, що проведення реформ буде легким. Невже хтось думав, що люди, які заробляють роками мільярди, так легко здадуться?", - пояснила вона.

Також читайте: Кабмін спростив імпорт ліків, які пройшли реєстрацію в США, ЄС та Японії

"Коли прийшов новий прем'єр Гройсман, ми побоювалися, що він може згорнути реформу держзакупівель медпрепаратів. Але, Гройсман нас запевнив, що є політична воля для продовження реформи. Він сказав, що або ми ставимо посередників у жорсткі умови і вони грають за правилами держави, або ми позбудемося цих "прокладок". Відповідно, всім посередникам розіслали листи і сказали, що або ви погоджуєтеся на такі правила (закупівля через міжнародні агенції. - Ред.), або ж ми йдемо на пряму до ваших виробників. І найбільші постачальники ліків протягом минулого та цього тижнів підписали всі контракти. Це найголовніше. Тепер МОЗ має їм дати листи щодо ПДВ і почнуться фізичні поставки. Я перевірила всю інформацію в МОЗ, в міжнародних агентствах, безпосередньо у постачальників. Нам зараз потрібно вимагати від МОЗ графік поставок і максимально прискорювати доставку вже завезених ліків у регіони, тому що більшість препаратів фізично вже в Україні", - додала Устинова.

"За попередніми даними, міжнародні агентства з дорослої онкології придбали всі необхідні ліки і навіть заощадили мільйон доларів США з виділених коштів. Вони повинні за цими контрактами купити і поставити всі найменування препаратів, які прописані в програмах МОЗ. У МОЗ колись залишалися гроші? В результаті реформи держзакупівель медпрепаратів є реальна економія", - навела вона приклад результатів міжнародних закупівель ліків.

"У нас є дві програми - з дитячої та з дорослої онкології, про які йдеться. З дорослої онкології, я тільки що дзвонила в МОЗ і дізнавалася, всі контракти підписані і поставки ліків у лікарні повинні початися 3-4 травня. З дитячої онкології, поставки ліків почнуться через тиждень", - розповіла Устинова.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Міжнародні організації почали постачати в Україну ліки, - Гройсман

"Прес-конференція минулої п'ятниці, 22 квітня, з участю Гройсмана була щодо першої партії онколіків для дітей, які фізично заїхали в Україну, і які вже розвезено по регіонах. У мене є графік-таблиця, де вказано в яку лікарню скільки ліків доставлено. МОЗ робив цю прес-конференцію, а Центр протидії корупції підтримав, не для піару, а тому що аналогічні прес-конференції робили за всіма програмами поставок ліків пацієнтам, наприклад, коли ЮНІСЕФ та ПРООН привозили вакцини. Точно також, потрібно було показати, що по онкопрограммам перші ліки вже є. Це були перші ліки за цими програмами, які прибули в Україну. Ці препарати, які презентували на прес-конференції, вже розвезено в регіони. Мені, того ж дня, директор "Укрмедпостачу" вислав план поставок у регіони препаратів, які були представлені. Також, варто зазначити, що серед представлених препаратів були і дуже дорогі. Це були перші поставки. Це не був "розвод", - прокоментувала вона претензії Кудименко.

Інформація про постачання лікарських засобів, закуплених у рамках виконання бюджетних програм за напрямком: "Централізована закупівля лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання" в розрізі найменувань лікарських засобів:


в лекарств поставки больницу
в лекарств поставки больницу
в лекарств поставки больницу
в лекарств поставки больницу
в лекарств поставки больницу

охматдет лекарств поставкиохматдет лекарств поставки
Источник: https://ua.censor.net.ua/p386889
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVaazVEWmpCTVdGSm5Ua014TUV4UVVYVk9Remt3VEZoU2FIUkhUVXg1TDFGMFRrTXhNRmxFVVhSMFF6TXdURVJSZFhSSFJEQk1MMUpzZEVONU1FeDJVbXh1ZWxGMU9VZFhNRXh5VVhWSWVsRjBUa2RYTUZsTVVYVkllbEZ1VGtkWE1Fd3pVWFE1UXpBd1REZFNaMDVES3pCTVNXNHdXVGs0TUV3M1VYWmtRell3VERkUmRUbERLekJNVUZKc2RFZFE=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору