EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  27192  64

 Руїни палацу, який імовірно належав князю Володимиру, виявили у ході розкопок Десятинної церкви у Києві. ФОТО

Під час археологічних розкопок руїн Десятинної церкви в столиці виявлено частину палацу, який імовірно міг належати київському князю Володимиру (Х-ХI століття).

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Сегодня.ua, палац був знайдений під час ремонту сходів.

Науковий співробітник Інституту археології НАН України Віталій Козюба розповів: "Будівельники зняли підпірну стінку, щоб її зміцнити. Була знайдена і відкрита частина фундаменту південного палацу, побудованого в кінці Х століття. Він зводився одночасно з Десятинною церквою за князя Володимира. Швидше за все, будівля була двоярусною і побудованою з каменю. Для чого її використовували, точних даних немає, але імовірно для прийомів гостей та проведення урочистих прийомів високого рівня, тому є велика ймовірність, що там неодноразово бував і князь Володимир".

За його словами, фундамент палацу дуже цінний для історії Києва, оскільки об'єкт є найдавнішою кам'яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі, яку можна побачити.

Загальна площа палацу була близько 500 кв. м (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглося лише 7 м, з них відкрито для перегляду 5 м. Глибина фундаменту - близько метра.

Також читайте: Конфіскований меч X-XI століть Естонія передасть Україні, а не Росії

"Мерія і Мінкультури знають про відкриття фундаменту, і зараз вирішується питання про можливість його музеєфікувати. Наприклад, частину можна обробити необхідними речовинами, щоб не руйнувалася, і помістити його під скло. Це могло б стати дуже цікавим об'єктом для туристів", - зазначив Козюба.

Скільки коштуватиме музеєфікація фундаменту, експерти поки не уточнюють, але, за попередніми підрахунками, кілька сотень тисяч гривень.

На об'єкті будівельники також знайшли людські кістки. "Знайдено 15 окремих фрагментів кісток. Це природно, адже навколо Десятинної церкви в XVII-XVIII століттях було величезне кладовище. Під час дореволюційних розкопок там було знайдено близько 500 поховань, а в 2005-2011 роках - ще понад сотню, тому це кістки від зруйнованих поховань на цвинтарі, який мав три яруси", - пояснив археолог.

киев владимир дворец князь

киев владимир дворец князь


(Фото Сегодня.ua)Источник: https://ua.censor.net.ua/p388760
VEhrNGRrdzVRM2N3V1VSU2FHUkRNVEJNTjFGMU9VTXJNRXhPT0RCYVlsSm5aRWRETUV3M1VtZE9SMWN3V1RrNE1GbEVVWFowUXpNd1RISlJkblJETHpCTWNsRjFTSHBSYlhSRE5EQmFabEZ6WnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору