EN|RU|UK
 Політика України
  12579  123

 Фонд Порошенка оплатив купівлю акцій комбінованим платежем: і готівкою, й активами, - юрист із Кіпру. ДОКУМЕНТ

Фонд Петра Порошенка ПАТ "ЗНКІФ "Прайм Ессетс Кепітал" заплатив 4 мільйони євро за акції, куплені у кіпрської компанії, комбінованим платежем: і готівкою, й активами.

Про це в коментарі Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) і "Слідству.Інфо" заявила керівник кіпрської юридичної фірми Єлена Костянтину, передає Цензор.НЕТ з посиланням на "Громадське".

Єлена Костянтину, керівник кіпрської юридичної фірми Elena Constantinou Law Office, коментуючи оригінальний документ з кіпрського реєстру грецькою мовою, зазначає, що поле документа "Тип платежу" насправді має два записи.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Фонд Порошенка в обхід заборони НБУ вивів з України майже 4 млн євро, - журналістське розслідування. ВІДЕО

порошенко офшор


"Слово metrita може означати тільки "готівку". Фраза "se idos" означає "сплата натурою", це можуть бути векселі, акції, кілограми металу тощо. Готівкою була виплачена лише частина платежу. Ми не знаємо точної суми", - пояснює вона.

Щодо тверджень юристів Порошенка, що за акції взагалі не було сплачено готівкою, Костянтину наголошує, що кіпрська фірма Dr. Chrysostomides & Co, що опікується офшорами Порошенка, відома своєю якісною роботою з документами.

"Доктор Хрисостомідіс поважний адвокат і не дозволив би подібних помилок. Якщо вони подали такий документ, це означає, що транзакцію закрито і частина акцій сплачена готівкою. З юридичної точки зору оскаржити це їм буде дуже складно", - сказала Костянтину.

Читайте також: Юристи заперечують, що фонд Порошенка вивів 4 млн євро в офшори: "Обігу грошових коштів не було"

Раніше журналісти, аналізуючи "панамські документи", заявили про те, що в кінці березня ВАТ "ЗНКІФ "Прайм Ессетс Кепітал", яке належить Петру Порошенку, купило акції спорідненої кіпрської фірми майже на 4 мільйони євро. Опитані журналістами експерти підтвердили, що платіж був здійснений грошима (готівкою або переказом на рахунок). Вони також висловили думку, що це було зроблено для виведення валюти за кордон - всупереч прямій забороні НБУ.

У свою чергу, юристи фірми ICU заперечували, що гроші виводилися з України, повідомивши, що за акції кіпрської фірми було сплачено лише статутним капіталом в українському ТОВ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p389416
TUV3dlVYTk9Remt3VEVSUmRrNUhRakJaZWxGMWRFTTBNRXhyWnpCTU4xSm9Ua2RKTUV3M1VtZE9Remt3VEdwUmRWTkVVbWRrUXpZd1RFUlJkbVJETURCTVJGRjFlVGgyTUVvdlVYWjBSMEV3VERkU2FVNURNVEJNTTFGMWRFTXJUSGt2VVhaMFIwVXdXV3BSZG5SSFFXWk9RMkV3V21KUmRqbEhRUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору