EN|RU|UK
 За кордоном
  7226  17

 Євросуд із прав людини зобов'язав Росію виплатити журналісту Манжосу 15 тис. євро за тортури в міліції. ФОТО

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Росію виплатити воронезькому журналісту Павлу Манжосу 15 000 євро за моральну шкоду в зв'язку з тортурами в міліції.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Фонд "Общественный вердикт", Росія зобов'язана виплатити Манжосу компенсацію за порушення статті 3 Європейської конвенції ("Заборона тортур") і сплатити 1375 євро судових витрат.

7 березня 2008 року Манжос був затриманий співробітниками Центрального РВВС Воронежа. Співробітники міліції не представилися і не пояснили причини затримання. У будівлі РВВС від Манжоса в грубій формі зажадали підписати протокол про адміністративне правопорушення, у якому було сказано, що громадянин нецензурно висловлювався в громадському місці.

Манжос відмовився підписувати протокол, не бажаючи визнавати вигадані події. Коли співробітники РВВС стали вимагати наполегливіше, Манжос підписав протокол словами "не згоден". Міліціонери звинуватили чоловіка в тому, що він зіпсував протокол. А коли у затриманого задзвонив телефон, його спробували відібрати, після чого почали бити затриманого.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Шанси виграти справу про заборону Джемілєву на в'їзд до окупованого РФ Криму в ЄСПЛ майже 100%, - Фейгін

Потім міліціонери пристебнули Манжоса наручниками до ґрат, вивернули руки, підвісивши чоловіка в такий спосіб, щоб ноги ледь торкалися підлоги. Міліціонери вийшли з кабінету. Чоловік став кричати від болю, але на це ніхто не реагував. Так чоловік висів 40 хвилин.

За 40 хвилин співробітники міліції повернулися і сказали, що на Манжоса чекають на вулиці знайомі і він може йти. Опинившись на волі, чоловік одразу зателефонував за номером "02" і повідомив про те, що він зазнав тортур у РВВС, а потім звернувся в лікарню по медичну допомогу.

Читайте: Невідомі в масках побили журналіста в Запоріжжі. ФОТО

Незважаючи на заяву в правоохоронні органи, проведені перевірки за фактом незаконного затримання і тортур завершувалися відмовами в порушенні кримінальної справи (було винесено понад 10 постанов про відмову). Зараз справу в Росії так і не було розслідувано, а винні не понесли покарання.

Європейський суд встановив, що Манжос був підданий жорстокому і нелюдському поводженню, а ефективне розслідування цього факту не було проведено.

манжос


(Фото із Facebook-сторінки Фонду "Общественный вердикт")
Источник: https://ua.censor.net.ua/p389999
VEhrNGRrdzVRekl3V1ZCU1owNURPVEJNUkZGMU9VZFhNRmxJVW1kMFF6UXdUSEpSYzBoNlVYVjBReXN3VEhwUmRqbERNVEJNTTFKblpFTjNNRmxpVW14MFIxaG1Ua012TUZsRVVYTk9RM2t3VEVGbk1FeDJVbXAwUXpBd1RHcFJkbVJETkdaT1F6WXdURVJTWjNSSFJEQk1URkZ6VGtNNU1Fd3pVbW96ZWxKbmRFTXJNRmxFVW1kMFIwUXdXVVJSZFVORVVYTnBSRkYyVGtkWE1FeDJVbXgwUjBjd1dtSlNiRE42VVhaT1IxY3dUSFpTYkhSSFJ6QmFZbEpxTTNwUmFFNURlVEJaUkZGMmRFTXZNRXhZVVhWa1IwSXdXWHBSZFhSRE5EQk1hMmN3V1VoU1p6bERNRWxPUXpOSlRrTXZNRmxCZFV4cE5EMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору