EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4254  6

 Митниця повинна відкрити списки компаній, які перебувають у "зоні ризику", - експерт. ФОТО

Державна фіскальна служба повинна зробити онлайн-сервіс, в якому міститиметься інформація про компанію, що порушила митні правила, незважаючи на попередження про віднесення її до ризикових.

Як повідомляють "Українські Новини", про це під час круглого столу на тему "Коли українська митниця стане європейським сервісом?" заявила голова громадської організації "Митний контроль" Інна Біленко.

"Кожен представник бізнесу матиме можливість перевірити свого партнера за критерієм ризикованості - бачити, коли компанія отримувала повідомлення про застосування ризиків, і, попри попередження, порушила митні правила, чим зіпсувала свою репутацію. Інформація буде перебувати у вільному доступі - сервіс дає можливість перевірки партнера як українським, так і зарубіжним компаніям", - заявила Біленко.

За її словами, на сьогодні система ризиків не захищена від зовнішнього втручання. Наприклад, кожна регіональна митниця може вносити додаткові критерії в систему ризиків. Крім того, митники мають право внести в базу ризиків компанії за поданням силових структур.

"Це значно збільшує кількість вантажів, які потрапляють у "зону ризику". І хоча, за даними представників Державної фіскальної служби, в список ризикованих потрапляють тільки 6% митних декларацій, реально під нагляд підпадають близько 30% вантажів", - говорить Біленко.

Для того щоб уникнути зловживань під час внесення компаній у базу ризиків, голова "Митного контролю" пропонує НАБУ провести аудит, а також ввести персональну відповідальність щодо представників ДФС за безпідставне внесення компанії до списків ризикованих.


таможня

таможня

таможня

таможня

Источник: https://ua.censor.net.ua/p390579
TUV3elVYTk9SMGN3V21KUmRuUkRPVEJNUkZGMU9VZE5NRXd6VVhSVFJGRnpUa001TUZsTVVYVk9Rell3VERkU1owNUhSREJNTDFKb2RFZFhNRXh1VVhaa1F6RkpUa040TUZrM1VtZE9ReXRNZVRoMlREbERaREJLUkZGclpFTnFaazVET0RCTWFsSm5kRU01TUV4cVVtaDBSMUJtVGtOVk1FdFVVVzlSUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору