EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  3421  23

 Держава має зробити щонайбільше для соцзахисту й адаптації ветеранів АТО до мирного життя, - Пашинський. ФОТОрепортаж

На слуханнях у Комітеті Ради з питань нацбезпеки й оборони обговорили проблеми учасників АТО та шляхи їх вирішення. За результатами слухань Комітет розробить відповідні рекомендації.

У заході взяли участь народні депутати, представники органів державної влади, громадських організацій, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Голова Комітету Сергій Пашинський, відкриваючи слухання, зазначив: "170 тисяч наших громадян отримали статус учасника бойових дій на сході України. Це величезна кількість людей. Ми пам'ятаємо, в яких умовах наша держава розпочинала відбиття агресії на сході, фактично армія була у стані колапсу… Завдяки героїзму цих людей, частина з них - це добровольці, частина - мобілізовані, тріумфального маршу агресора вулицями Києва не вийшло".

Читайте також: Кабмін схвалив експеримент із закупівлі житла для військових через ProZorro

"Держава зараз переживає колосальні виклики, тому що проблема російської агресії не знята з порядку денного. Щодня гинуть люди, щодня обстріли. Щодня ми чекаємо нових провокацій. Але ми маємо не забувати про людей, які мобілізовані зараз, і ми як держава маємо зробити щонайбільше, щоб ці люди, ці ветерани, ці герої, які захищали нашу державу, були адаптовані до мирного життя, були соціально захищені, мали гідну роботу, належне медичне обслуговування і перспективи у своєму житті", - наголосив він.

комитет пашинский рады


Пашинський нагадав, що Верховна Рада ухвалила низку законодавчих актів, які надають пільги. "Але питання не в тому, що цього недостатньо. Питання у тому, щоб організувати в рамках ухвалених законів нашу роботу й організувати самих ветеранів АТО, дати можливість повністю реалізуватися як громадянам цієї держави", - зазначив він.

Голова Комітету звернувся до учасників слухань із проханням у виступах висловити свої пропозиції, щоб "спробувати сформулювати ті необхідні управлінські рішення Верховної Ради, Кабінету Міністрів та інших органів, які дадуть можливість на практиці реалізувати те, про що ми так багато говоримо".

Народний депутат Оксана Корчинська у виступі привернула увагу до кількох проблем. Зокрема, вона розповіла про численні факти спроб керівництва "витіснення з лав Національної поліції учасників АТО через непроходження ними переатестації", звернула увагу на медичному забезпеченні, зокрема, на відсутність коштів для нейрореабілітації учасників АТО.

Читайте також: Демобілізованих військових замінять не нові мобілізовані, а контрактники, - Порошенко

Корчинська запропонувала Комітету з питань національної безпеки й оборони врахувати її ініціативу щодо внесення змін до законодавчих актів, якими дозволити формувати з учасників АТО окремі підрозділи, які будуть реагувати на всі події, в яких помічені учасники АТО. Вона зазначила, що це світова практика, яка є надзвичайно продуктивною, оскільки доводиться виїжджати у різні міста країни, де відбувалися конфлікти за участю учасників АТО.

Голова Комітету Пашинський сказав, що Комітет підтримає цю ініціативу. Він повідомив, що Комітет звернеться до Міністра внутрішніх справ з вимогою "втрутитися в кадрову політику, перевірити всі факти і відсторонити від керівництва Національною поліцією тих осіб, які свідомо проводять таку політику щодо учасників АТО".

комитет пашинский рады


Заступник Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Куніцин повідомив, що Комітет також провів "круглий стіл" з проблем АТО за участю волонтерів, учасників антитерористичної операції, представників відомств. За результатами проведення заходу відповідні доручення отримали органи виконавчої влади.

С. Куницін сказав, що йдучи на ці слухання, він проаналізував виконання цих доручень: з 30 рекомендацій дві невиконано повністю, 8 - на стадії виконання, 5 - частково виконано, а на дві органи взагалі не відреагували.

комитет пашинский рады


Народний депутат звернув увагу на основні проблемні питання, які ще законодавчо не врегульовані.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Колишній військовослужбовець Сильвестров судиться за невиплачену компенсацію: "У моєму випадку недоплата становить 4237 грн. Подумайте лише, яка це сума щодо всіх звільнених!"

Учасники слухань у виступах наводили факти невиконання органами державної влади норм законодавства, зокрема, стосовно виділення учасникам АТО земельних ділянок, розповідали про проблеми медичного обслуговування, про те, що люди, які демобілізувалися, або в яких закінчився контракт добровольця, потрапляючи в мирне життя, не мають змоги знайти гідну роботу і гідну заробітну плату.

комитет пашинский рады


Промовці пропонували Комітету та народним депутатам розглянути можливість виділити учасників антитерористичної операції в окрему соціальну категорію, органам виконавчої влади спільно з громадськими організаціями проаналізувати чинні нормативно-правові акти, які регулюють питання соціального захисту учасників антитерористичної операції та підготувати пропозиції щодо їх удосконалення задля формування сучасної ефективної державної політики соціального захисту учасників антитерористичної операції, спрямованої на стимулювання їхніх можливостей.

У виступах також пропонували передбачити бюджетне фінансування Державної цільової програми медичної, психологічної, соціальної реабілітації та адаптації учасників АТО на період до 2020 року і приділити окрему увагу соціальним проблемам учасників АТО, які одночасно є внутрішньо переміщеними особами з метою недопущення послаблення їх соціального захисту та нехтування прав тощо.

Читайте також: На сьогодні протезували 92% поранених в АТО військовослужбовців, - Міноборони

За результатами слухань Комітет напрацює відповідні рекомендації, які направлять Кабінету Міністрів, профільним міністерствам та іншим органам виконавчої влади.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p396650
VEhrdlVXNDVRM2N3V1dwUmRVNURPVEJaU0ZKcVRrTTJNRXhxVVhWVE9IWXdURXhTYkhSRE5UQlpTRkpxVGtNMk1FdzNVWE4wUXlzd1dVaFJkVGxIUkRCTVlsRnpaRU1yTUV4TVVtaDBSMWRtVGtNd01FeFlVWFpPUXlzd1RFaFNiSFJETnpCYVlsRjBPVU4zTUZsaVVteDBSMUJtVGtOVE1FdEJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору