EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  9932  35

 У рамках "Сі Бриз" відбулися навчання військових водолазів, - Міноборони. ФОТОрепортаж

На відміну від кількох попередніх навчань серії «Сі Бриз», під час яких учасники водолазного компоненту відпрацьовували проведення інженерних робіт під водою, цього року військові водолази з кількох країн зосередилися на пошуку, огляді та знешкодженні підводних вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міноборони.

Дивіться також: Учасники церемонії відкриття активної фази навчання "Сі Бриз-2016" відвідали есмінець ВМС США "Росс". ФОТОрепортаж

За легендою навчань, у зоні кризової ситуації на певній ділянці моря було помічено ворога й існує висока ймовірність мінування водних шляхів. У зв'язку з цим було створено міжнародну групу водолазів, до складу якої увійшли військовослужбовці аварійно-рятувального загону ВМС ЗС України, військово-морських сил США, Великої Британії та Румунії. Завдання групи - виявити, дослідити й ідентифікувати вибухонебезпечні предмети та за рішенням найвищого командування ліквідувати їх чи здійснити буксирування на безпечну відстань.

Як повідомив заступник керівника водолазного компоненту українсько-американського навчання "Сі Бриз - 2016" капітан 2-го рангу Вадим Дехта, для проведення водолазних тренувань в акваторії Одеського морського торгового порту було завчасно розгорнуто спеціальний водолазний полігон, а для імітації підводної міни військовослужбовці обладнали та застосували схожу за габаритними параметрами звичайну металеву бочку.

"Наша основна мета - рухаючись у фарватері легенди навчань, відпрацювати злагодженість дій міжнародної групи та вдосконалити навички роботи за стандартами НАТО", - зазначив морський офіцер.

Читайте також: ВМС просить жителів Одеської і Миколаївської областей спокійно реагувати на маневри військової техніки під час навчань

При роботі із закордонним фахівцями українським водолазам доводиться постійно враховувати відмінності у практичному застосуванні різних метричних систем, систем умовних і візуальних водолазних знаків, а також певних відмінностей у термінології.

Слід зазначити, що відпрацювання легенди навчань проводять на тлі численних раптових ввідних від вищого командування, що значно наближує тренування до роботи в реальних умовах. Тож, окрім пошуку небезпечних предметів, група водолазів також відпрацьовує комплекс супутніх завдань - огляд підводної частини корпусів кораблів на предмет виявлення сторонніх вибухонебезпечних та інших предметів, виправлення допущених раніше помилок, евакуацію знепритомнілого водолаза з води, застосування барокамери, надання першої медичної допомоги тощо.

Також учасники водолазного компоненту цього року вперше в рамках українсько-американського навчання "Сі Бриз - 2016" почали застосовувати новітнє підводне обладнання для виявлення та ідентифікації вибухонебезпечних предметів - підводні керовані роботи, антимагнітне спорядження водолазів, локатор бокового огляду, мобільну барокамеру тощо.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Підрозділи Повітряних Сил відпрацьовують питання взаємодії під час навчань "Південний вітер - 2016". ФОТО

"Важливий принцип роботи водолазів армій країн НАТО - мінімізація ризиків для людини. Для цього і призначене це обладнання - знайти і з'ясувати, наскільки небезпечний той чи той предмет, а за потреби, і дистанційно знешкодити його за допомогою керованих роботів, - розповів капітан 2-го рангу Вадим Дехта. - Зараз ми отримали чудову нагоду навчитися на ньому працювати, щоб у майбутньому, сподіваюся, уже використовувати його у своїй щоденній діяльності".

Набутий під час багатонаціональних навчань "Сі Бриз - 2016" та інших міжнародних заходів досвід українські водолази планують практично застосовувати під час виконання основних завдань за призначенням.

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз

си-бриз учения водолаз


Источник: https://ua.censor.net.ua/p399041
VEhrNGRrdzVRemd3VERkU1owNURNV1pPUTNrd1RHcFNhVTVETmpCYVlsRjFNM3BSYm1SRFVUQkxURkZ1Ym5wUmJuUkRNREJNV0ZKblpFTjM=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору