EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  19153  162

 "Ми будемо боротися за їх якнайшвидше звільнення": Порошенко зустрівся з родинами полонених українців. ФОТОрепортаж

Під час зустрічі Президент Петро Порошенко поінформував мам і дружин заручників про перебіг переговорного процесу в питанні звільнення їхніх родичів.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Президента.

Очільник держави наголосив, що для української сторони цей пункт Мінських домовленостей, так само, як і питання безпеки, є пріоритетним. Україна наполягає на безумовному звільненні всіх заручників, яких утримують як на окупованій території, так і в Російській Федерації.

Петро Порошенко підкреслив, що він ставить це питання на всіх міжнародних зустрічах.

За словами Президента, зустріч із мамами і дружинами полонених готували давно, і для нього дуже важливо надати конкретну інформацію щодо долі заручників. Він назвав надзвичайно важливим той факт, що сьогодні можна говорити про підтвердження інформації щодо 45 заручників. "А це означає, що ми будемо боротися за їх якнайшвидше звільнення. Це дасть можливість нам потроїти зусилля для того, щоб якнайшвидше були позитивні новини", - сказав Президент.

Читайте на Цензор.НЕТ: На сьогодні з полону звільнено або знайдено понад 3 тисячі осіб, - Тандіт

Петро Порошенко підкреслив, що звільнення заручників залежить безпосередньо від Російської Федерації, яка повинна в цьому питанні натиснути на бойовиків щодо виконання цього ключового пункту Мінських домоленостей.

За його словами, з початку війни вже знайдено і звільнено 3080 заручників. На сьогодні в полоні перебувають 107 цивільних і військових громадян України і потрібно докласти всіх зусиль для їх звільнення.

Президент подякував матерям і дружинам за їхню мужність, мудрість і витримку й зазначив, що для нього як Голови держави, дуже важлива їхня позиція і підтримка своїх чоловіків. Порошенко підкреслив, що важливо тримати спільну лінію в питанні звільнення всіх українських полонених.

Президент повідомив, що 19 серпня заступник Голови Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв у Берліні передасть списки з прізвищами 45 заручників до офісів Президента Франції і канцлера Німеччини для того, щоб у європейських столицях знали про кожного українця, якого утримують у полоні. Для того, щоб ми разом вимагали їх негайного, безумовного і якнайшвидшого звільнення.

Також читайте: 107 осіб досі в заручниках у бойовиків, 10 політв'язнів - у тюрмах Росії, - Ірина Геращенко

Президент також зауважив, що жодного звільнення не відбувається без участі Служби безпеки України й українська сторона готова до найширших компромісів у питанні звільнення.

У свою чергу, Голова СБУ Василь Грицак зазначив, що Служба безпеки виконує всі доручення Президента задля того, щоб було знайдено компроміс і звільнено українських заручників. "Ми не імітуємо процес і не робимо піар. Щодня за кожного хлопця іде боротьба. Поки 107 хлопців не витягнемо - ми не зупинимося", - наголосив Грицак.

Представник Мінської групи, перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко підкреслила, що 25 серпня і 7 вересня на наступних зустрічах у Мінську це питання буде одним із пріоритетних. "Ми сподіваємось, що отримаємо конкретні пропозиції щодо звільнення 45 полонених", - зазначила вона.

Рідні полонених звернулися до Президента з проханням зробити все можливе для прискорення процесу звільнення українців. "Найбільш складне питання: "Коли звільнять?". Хочу попросити вас зробити все можливе і неможливе - я розумію, що ви це робите. Але хочеться ще раз звернутися, щоб якомога скоріше наші близькі були вдома", - зазначила дружина полоненого військового Наталя Бесараб.

Дружина полоненого військового Олена Жемчугова зазначила, що ця зустріч є довгоочікуваною для усіх родичів: "Вдячна, що ви вселили надію. Сподіваюсь, що не тільки в моє серце, але і в серця присутніх. Дуже багато залежить від Вас, як від Глави держави, що ви зможете і знайдете варіанти, щоб звільнити всіх".

Читайте також: Рішення щодо кожного нашого заручника на Донбасі ухвалюють у Кремлі, - Тандіт

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери

семья плен матери


Источник: https://ua.censor.net.ua/p402332
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF6TXdURVJTWjA1SFJEQlpabEYyWkVNME1FeHdPREJNTDFGMmRFTTNNRXczVVhaUlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору