EN|RU|UK
 За кордоном
  57765  178

 Флагманський корабель 6-го флоту ВМС США "Маунт Уїтні" увійшов у Чорне море. ФОТО

Флагман 6-го оперативного флоту ВМС США командно-штабний корабель "Маунт Уїтні" увійшов в акваторію Чорного моря. Місцеві інформаційні портали опублікували фотографії його проходження через Босфор.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише Дзеркало тижня.

Командування 6-го флоту не повідомляє про мету походу корабля у Чорне море. Згідно з офіційною інформацією, корабель "Маунт Уїтні" 7 жовтня вийшов з бази в італійському місті Гаета в плавання, в ході якого планується відпрацювати з союзниками і партнерами взаємодія щодо забезпечення регіональної безпеки в зоні відповідальності 6-го оперативного флоту, в яку, згідно з доктриною ВМС США, входить і акваторія Чорного моря.

Також читайте: Обама прозрів і почав усвідомлювати характер путінської Росії, - The Wall Street Journal

Як відомо, цей корабель заходив у Чорне море у вересні 2008 року, доставивши допомогу Грузії після серпневого конфлікту з Росією.

У минулий четвер у Чорне море також зайшов фрегат керованої ракетної зброї ВМС Франції "Прем'єр метр "Ер" (F792).

Після виникнення кризи в східних районах України в Чорному морі практично постійно знаходяться кораблі ВМС США та інших країн НАТО.

Читайте на "Цензор.НЕТ": США і надалі підтримуватимуть Україну незалежно від результатів виборів, - Полторак провів зустріч із сенатором США Доннеллі

На початку червня Європейський парламент ухвалив резолюцію "про військово-стратегічної ситуації в басейні Чорного моря", яка витримана в жорстких тонах по відношенню до Росії у зв'язку з приєднанням Криму. "Незаконне приєднання Криму (до Росії) спричинило значні зміни у стратегічному ландшафті Чорноморського басейну та прилеглої території", - наголошується в резолюції.

У ній європейські парламентарії підкреслюють важливість співпраці ЄС у цьому районі з НАТО, перш за все, з США. "НАТО має підтримувати загальне морське та повітряне перевагу в басейні Чорного моря і забезпечити свою здатність контролювати цей регіон", - йдеться в документі.

Конвенція Монтре обмежує час перебування кораблів нечорноморських держав у Чорному морі 21 цілодобово.

Читайте також: Росія направила в Середземне море ще два військові кораблі, обладнані новітніми ракетними комплексами

сша корабль

Источник: https://ua.censor.net.ua/p409908
VEhrNGRrdzVRell3VERkU1owNURkekJNU0ZGMFpFTTNNRmw0T0RCTFNGRnhUa05S
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору