EN|RU|UK
 Суспільство
  15829  38

 Природний парк "Хотинський" розпочав відтворення стерляді в Дністрі. ФОТОрепортаж

Національний природний парк "Хотинський" розпочав програму відтворення аборигенних видів риб у Дністрі – найперше - стерляді.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу парку, на одній з ділянок Дністровського водосховища були вирощені перші мальки стерляді. 1 жовтня експериментальна партія риб була випущена у водосховище на постійне проживання. Фахівці сподіваються, що вони доживуть до фертильного віку, коли зможуть самі дати потомство. У цьому випадку ймовірність відтворення можна збільшувати з 0,005% до 2-4%, тобто в 2000-4000 разів.

До програми приєдналися департамент екології та туризму Чернівецької обладміністрації, обласна організація Українського товариства охорони природи, Інститут біології, хімії та біотехнологій Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Буковинське товариство натуралістів, яке виграло грант БФ "НІКО-Крона". Спільними зусиллями створено Центр з відтворення аборигенних видів риби.

Стерлядь (Acipenser ruthenus) завжди водилася в Дністрі. У минулому її чисельність була досить високою, що давало можливість промислового вилову. Зараз у верхів'ях річки (вище Хотина) зустрічаються лише поодинокі особини цього виду.


стерлядьстерлядьстерлядьстерлядь

(Фото НПП "Хотинський")Источник: https://ua.censor.net.ua/p410204
VEhrNGRrdzVRMmt3VEVSU1owNUROREJaVkZGMVEwUlJkbVJEZDBsT1Eza3dURGRSZEU1SFJHWk9Rek13VEVSUmRqbERLekJNVEZKc2RFTXdNRXd6VVhWT1F6Wm1Ua2RCTUV4cVVYTmtRM2RtVGtNeE1FeHlVWFowUXpjd1REZFJjemxIVnpCWk9UZ3dTa2hTWnpsRE5qQk1OMUZ6ZEVNME1Fd3pVWE5CUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору