EN|RU|UK
 Політика України
  1303  8
Матеріали за темою:

 Лутковська попросила омбудсмена РФ втрутитися в ситуацію із передачею Сенцова і Кольченка в Україні: "Автоматичне набуття громадянства суперечить міжнародним нормам". ДОКУМЕНТ

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової щодо примусового прийняття в громадянство Російської Федерації громадян України, які проживали на території Автономної Республіки Крим і не змогли у встановлений термін звернутися в міграційну службу, щоб відмовитися від російського громадянства, в тому числі і тому, що в цей час вони перебували в місцях позбавлення волі.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу українського обмудсмена.

У зверненні наголошено, що це питання набуває все більшої актуальності у зв'язку з тим, що саме через наявність у Олега Сенцова і Олександра Кольченка російського громадянства (яке було їм надано автоматично) Міністерство юстиції Російської Федерації відмовилося передати їх в Україну для подальшого відбування покарання.

Також читайте: Після розгляду апеляції на вирок Карпюку та Клиху можна говорити про обмін, - адвокат

2Автоматичне набуття російського громадянства тими особами, які в силу різних причин не змогли від нього відмовитися, фактично є примусовим", - зазначає у листі Валерія Лутковська.

Очевидно, що перебуваючи під вартою, Олег Сенцов і Олександр Кольченко були позбавлені можливості подати в міграційну службу заяву про відмову від російського громадянства.

Омбудсман України також наголошує, що Європейська конвенція про громадянство встановлює, що громадянство ex lege може бути набуто тільки дітьми (частина перша статті 6 Конвенції). Водночас жодною конвенцією не передбачено можливості примусового прийняття в громадянство, яким по своїй суті є автоматичне прийняття в громадянство Росії жителів Криму.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Україна робить все для звільнення Сенцова, Кольченка і Клиха: підключилися не лише юристи, а й представники МЗС, силовики, - Тандіт. ВIДЕО

Валерія Лутковська переконана, що автоматичне набуття громадянства Сенцовим і Кольченком не лише суперечить міжнародним стандартам з питань громадянства, але й порушує їхнє право повернутися на Батьківщину.

Крім того, у матеріалах справи перебував паспорт Сенцова, який свідчив про наявність у нього громадянства України, а сам Сенцов неодноразово офіційно заявляв, що ніколи не змінював українське громадянство і не приймав російське.

"Свого часу я надавала Вашій попередниці докази того, що і Сенцов, і Кольченко є громадянами України, а той факт, що до них допустили українського консула, є підтвердженням того, що влада Російської Федерації визнали наявність у Олега Сенцова і Олександра Кольченка українського громадянства. Більш того, в Доповіді Уповноваженого з прав людини за 2015 рік Памфілова Е.А. констатувала, що в результаті вжитих за скаргами Сенцова і Кольченка дій Уповноваженого було усунуто правову невизначеність щодо їх громадянської належності та визнано їх українське громадянство", - наголошено в листі Омбудсмана України.

Читайте також: Суд над Клихом і Карпюком - це черговий злочин кремлівського режиму, який рано чи пізно буде покараний, - Яценюк

У зв'язку з цим, Валерія Лутковська просить російську колегу втрутитися у ситуацію з передачею Олега Сенцова і Олександра Кольченка в Україну і провести перевірку правових підстав прийняття зазначених громадян України в російське громадянство.

гражданство лутковская сенцов кольченко
Источник: https://ua.censor.net.ua/p412246
TUZsUVVYVjBSMEV3VEVSU2JEbERPVEJaU0ZKcVRrTTJNRnBaWnpCTVpsRnpUa2RCTUZsUVVtZzVRemt3VEdwUmRYUkRORWxPUTNsSlRrZEJNRmxSZGt3NVEySXdXVkJTWjNSRE5qQk1OMUZ6ZEVkQ01GbDZVWFYwUTNkbVRrTm9NRXhZVVhaa1IwY3dURGRSYzI1NlVXMTBReXN3VEhaU2FrNUhTREJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEzb3dXVVJSZG5SRE9EQk1SRkYwVGtkUU1Fd3pVbWRrUjBNd1RFeFJkbTU2VVhaMFF6Z3dURWhTWnpsRE1EQlpTRkYyVGtNeE1Fd3hPREJLY2xKblRrTTBNRXgzUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору