EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, Фоторепортаж
  22675  59

 Рада церков провела засідання в зоні АТО. ФОТОрепортаж

Голова Служби безпеки України Василь Грицак у Краматорську взяв участь у засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-центрі СБУ.

У повідомленні зазначається: "Перед початком засідання на базі "Сармат" відбувся спільний молебень за Україну за участі офіцерів об'єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення антитерористичної операції.

Голова СБУ подякував учасникам, що 25-те ювілейне засідання вони проводять не в теплих залах, а серед військових, які захищають Україну. "Впевнений, що всі ви повернетеся додому зі світлими почуттями, адже отримали можливість на передовій подивитися в очі воїнам та помолитися за них", - наголосив Василь Грицак.

Читайте на "Цензор.НЕТ": У УПЦ Московского патриархата лучшие возможности в вопросе освобождения заложников на Донбассе, - глава СБУ Грицак

На переконання голови спецслужби сьогодні ворог змістив акцент агресії на внутрішнє життя українців. "Він намагається бити по нашій єдності, патріотизму та толерантності. Тому не лише нашим воїнам, а й усьому суспільству потрібна духовна опіка", - наголосив Василь Грицак. За його словами, церква повинна активно сприяти поверненню в українські суспільні процеси населення окупованих територій.

Голова СБУ наголосив, що саме представники церков можуть стати ключовими учасниками процесу звільнення заручників. "Ми віримо, що навіть люди, в яких не залишилося нічого святого, сприймуть вашу участь у переговорному процесі", - зазначив голова Служби.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Глава СБУ Грицак об обмене заложников: "Мы готовы за одного давать трех"

Він висловив особливу подяку духовним отцям за звернення до російських релігійних діячів і Всесвітньої Ради Церков посильно сприяти звільненню заручників. Під час засідання святі отці почули розповідь колишнього заручника терористів про нелюдське ставлення до них та поспілкувалися з родинами захоплених бойовиками українців.

Патріарх Київський та всієї України-Руси Філарет зазначив: "Наші воїни повинні відчувати, що всі конфесії єдині в їх підтримці й допомагають їм духовно та матеріально".

Голова Української Греко-католицької церкви Святослав наголосив: "Для кожного солдата треба мати духовну впевненість, що церква з ним, а вдома його чекає мирне життя". Під час засідання учасники обговорили також розвиток інституту військових капеланів та участь церков у волонтерському русі.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Всеукраинский Совет церквей попросил Обаму помочь преодолеть гуманитарный кризис в Украине

сбу совет церквей

сбу совет церквей

сбу совет церквей

Також учасники прийняли звернення: "Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо утвердження миру та поступу українського суспільства 2 листопада 2016 р.

Підтверджуючи свою позицію, викладену у Зверненнях
  • щодо нормалізації суспільно-політичної ситуації в Україні з огляду на внутрішні та зовнішні виклики від 24.03.2014 року;
  • щодо ситуації на Сході України від 09.07.2014 року;
  • на підтримку благодійництва та волонтерської діяльності від 31.10.2014 року;
  • про обов'язок допомоги у захисті Батьківщини від 10.02.2015 року;
  • з приводу звільнення заручників на Сході України як прояву милосердя від 06.09.2016 року,

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає всіх віруючих продовжувати молитися за мир та благополуччя в Україні. Всіх причетних до розпалювання військового конфлікту на Сході України закликаємо до пошуку порозуміння та прагнення до миру, припинення штучного загострення ворожнечі через поширення неправдивої пропаганди та інформаційних маніпуляцій. Закликаємо до складання зброї тих, хто взяв її до рук незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю зі злочинними та загарбницькими намірами.

Війна руйнує та нищить, приносячи з собою лише біль і страждання. Жахливі події останніх років на Донбасі мають спонукати всіх замислитися про цінність кожного людського життя, яке не повинно ставати розмінною монетою у геополітичних амбіціях жодної держави та у власних корисливих цілях. Усе суспільство і кожен громадянин окремо - чи то політик, чи то релігійний діяч, чи то працівник ЗМІ - мають плекати суспільний мир і злагоду, не допускати у своїх висловлюваннях мову ворожнечі, шукати шляхи до примирення через діалог та взаємне прощення.

Ми звертаємось до людей, які проживають в зоні бойових дій і до яких ми приїхали, до людей, які страждають від війни, до людей, які опинилися на окупованих територіях та в "сірій зоні", до людей, які пережили окупацію і визволення, та відчуваємо своїм обовʼязком сказати про вас і запевнити, що ми є ті, хто хоче усім вам послужити, щоб ви почували себе гідними громадянами та були огорнуті увагою і допомогою. Ми щиросердечно готові вам послужити задля вилікування ран нанесених цією війною.

Ми знову звертаємося до міжнародного співтовариства з проханням зробити все можливе для збереження територіальної цілісності, суверенітету і недоторканості кордонів України, включаючи український Крим і Донбас. Сучасна система світової безпеки ґрунтується на повазі до міжнародного права та суверенітету кожної держави, відтак ці основоположні принципи мають бути дотримані і відносно України. Адже до цього часу на Сході України спостерігаються неприпустимі порушення прав людини, захоплення у заручники і тортури, релігійно-вмотивовані переслідування та утиски релігійних меншин, які мають, нарешті, припинитися та знайти своє відображення у звітах Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Релігія не повинна використовуватися як інструмент для штучного розпалювання ворожнечі та ескалації конфлікту, а бути джерелом миру, порозуміння та любові. Ми як глави церков і релігійних організацій звертаємось до наших віруючих для того, щоб кожен своїм відповідним прикладом показав прагнення до миру та взаємного прощення, виявляв повагу до представників інших конфесій.

Піднесення духовних цінностей у суспільстві є життєво важливим для України і умовою позитивних перетворень фундаментального рівня. Ми закликаємо до духовного оновлення кожного громадянина і кожної родини, що стане підґрунтям для оздоровлення нації в цілому, побудови міцного морального фундаменту, перемоги над корупцією та іншими людськими спокусами.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій високо цінує служіння українських воїнів-захисників, а також військових капеланів і волонтерів на Сході України. На сьогодні душпастирська опіка, моральна підтримка та практична соціальна допомога як ніколи потрібні військовослужбовцям і членам їхніх сімей, а також багатьом мешканцям Донбасу, спокій і безпеку яких забезпечують українські захисники.

Добродійність та взаємодопомога співгромадян здатні ще більше згуртувати українське суспільство, зміцнити соціально-культурну ідентичність багатонаціонального народу України.

Ми переконані, що налагодження широкого суспільного діалогу, співпраця між владою та громадськістю у прагненні до необхідних змін та дотриманні основоположних прав сприятимуть утвердженню миру, згуртуванню нації, виходу з економічної та політичної кризи, проведенню життєво необхідних реформ.

Перебуваючи у Краматорську, ми памʼятаємо, що це українське місто, як і Словʼянськ з околицями, є територіями нашої Вітчизни, які були окуповані та стали визволені. Вони є передвісниками перемоги миру над війною, правди над неправдою і добра над злом.

Просимо у Всемогутнього Бога миру для всього Українського народу!"

Источник: https://ua.censor.net.ua/p413354
VEhrdlVYQk9SMWN3VEhaUmMwNUhRVEJNV0ZKbmJucFJjVTVETVRCTVRGSm9PVWRFTUV4dlp6QkxTRkZ6ZEVkUU1GbE1VWFowUjBJd1RIWlJjMDVEZVV4NUwxRnZaRU5TTUV0T09EQkxSRkZ6VGtNd01FeEJaekJaWWxGMFpFZEJNRXh5VVhaMFEzbG1Ua05oTUZsRVVYTk9Remd3VEVSU1ozUkRLekJaUkZKblpFZE5NRXh2UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору