EN|RU|UK
 Події
  14120  49

 "Гройсман, не кошмар IT", - у мережі стартувала акція проти переслідувань галузі владою. ФОТО

У мережі стартувала акція, ініційована працівниками IT-сфери, мета якої - припинити "наїзди" владних структур на представників цього бізнесу.

Як передає Цензор.НЕТ, інформацію про акцію розміщено на фейсбук-сторінці Digital Ukraine.

У повідомленні наголошується: "Виходячи в 2013 році одними з перших на Майдан, представники української IT- і телеком-спільноти сподівалися підтримати країну в її прагненні нарешті заявити про себе як про демократичне, прогресивне й по-справжньому європейське суспільство. Переїхати на Захід кожен з нас мав змогу давно.

Але тоді Україна втратила б понад 100 тисяч молодих, перспективних, талановитих і високооплачуваних фахівців. Тоді б Україна втратила майбутнє...

Що ми отримали натомість?

Так звані "силовики" - співробітники СБУ, МВС, Податкової міліції, прокуратури - кошмарять ті компанії, що навіть в нинішніх важких умовах продовжують залишатися на плаву. Це стосується не тільки IT й телекому, це стосується всього "живого" бізнесу. Це й надумані приводи для позапланових перевірок, й варварські методи отримання речових доказів, й безкінечні виклики фахівців на безглузді допити, начебто злочинців. Всі ці три роки після Революції Гідності ми живемо в постійному очікуванні, що в будь-який момент до офісу можуть увірватися силовики і, прикриваючись пошуком терористів, порнографів або шпигунів, влаштувати маски-шоу.

Ухвалення законопроектів, які урізають права силовиків і дозволяють компаніям дихати на повні груди, затягується.

Наслідки обшуків завжди згубні для бізнесу: після вилучення серверів і іншої техніки потрібно мінімум місяць відновлювати роботу, просити фахівців залишитися в країні і доводити закордонним інвесторам, що в Україну варто вкладати гроші. Про яку інвестиційну привабливість ми говоримо?! За останні три роки наша країна втратила понад 10 тисяч працівників сфери. Всі вони по одному, з сім'ями або цілими компаніями переїхали за кордон.

Ось ще цифри: за півтора року високотехнологічні компанії пережили більше 50 обшуків! І жодна справа не була доведена до суду. При цьому ще не було прецеденту, щоб правоохоронців або суддів, які винесли протизаконні постанови про обшук, було покарано.

Що ми просимо?

Україна могла б вже стояти на порозі "великого вибуху", оскільки зростання замовлень і розширення штатів дозволили б залучити в галузь ще мінімум 100 тисяч людей. Це стало б каталізатором розвитку країни і забезпечило б інноваційний стрибок. Двократне зростання ефективності всіх галузей українського бізнесу, електронне урядування, боротьба з корупцією і, як наслідок, різкий розвиток України - все це неможливе без IT.

Згідно з прогнозами, в 2016⎼2020 роках ІТ-індустрія здатна заплатити в бюджет понад 36 млрд грн податків, якщо нам не заважати. Таким чином, внесок ІТ і телекому в ВВП країни досягне 5,7% вже в 2020 році! IT галузь платить податки, приносить валютну виручку, яка має набагато більше значення, ніж кредити

МВФ! То чому ж ви ріжете курку, яка несе золоті яйця до бюджету країни!

Варто зробити лише кілька кроків: нарешті накласти мораторій на вилучення техніки у високотехнологічного бізнесу, припинити надумані перевірки, прийняти закони про розвиток hi-tech-компаній".

Також у мережу запущено хештег #не_кошмарь_IT

протест it-сферапротест it-сферапротест it-сферапротест it-сфера

Источник: https://ua.censor.net.ua/p414893
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVUSGt2VW1kT1F6RXdUQzlTWjA1RE1UQlpTRkpzZEVkWVprNURSekJMU1hRd1dtSlJkbVJETURCWlVGSm5aRWRETUZsRVVteDBSMUE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору