EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  4191  4

 У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відкрито меморіальну дошку пам'яті колишнього випускника Олександра Шаповала. ФОТОрепортаж

24 листопада 2016 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки пам'яті Олександра Шаповала, колишнього випускника ліцею, який загинув 5 серпня 2015 року, виконуючи бойове завдання на сході країни.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

шаповал лицей

шаповал лицей

Шаповал Олександр Сергійович народився 25 липня 1992 року в смт Єлизаветградка Олександрівського району Кіровоградської області.

Після зразкового навчання, а потім успішного закінчення в 2010 році Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Олександр Шаповал у липні 2010 року вступив до Львівської академії сухопутних військ на факультет аеромобільних військ і розвідки.

шаповал лицей

шаповал лицей

шаповал лицей

шаповал лицей

Дивіться також: Ліцеїсти Київського військового ліцею імені І. Богуна складають присягу на вірність Україні. ФОТОрепортаж+ВІДЕО (оновлено)

У січні 2013 року факультет був переведений до Військової академії (м.Одеса).

Під час навчання в Академії він склав додатковий іспит-тестування курсантів і отримав міжнародний сертифікат про високий рівень знань англійської мови.

На останньому курсі Олександр після жорсткого відбору був направлений на стажування в Управління військової розвідки в м. Київ. Після закінчення ВВНЗ Олександр був направлений для проходження подальшої служби у військову частину в с. Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області.

У серпні 2014 року наказом командира військової частини був направлений у зону проведення антитерористичної операції.

шаповал лицей

шаповал лицей

шаповал лицей

шаповал лицей

На посаді командира взводу розвідки технічними засобами 74 окремого розвідувального батальйону і поєднуючи за сумісництвом посаду командира взводу спостереження, він здійснював командування підлеглими, набагато старшими за нього.

Олександр і його група, яка брала участь в обороні Донецького аеропорту, була представлена до нагородження. Урочисте нагородження було заплановано на 24 серпня.

5 серпня 2015 року старший лейтенант Олександр Фортуна Шаповал загинув під час виконання бойового завдання, підірвавшись на фугасі.

Сталося це поблизу с. Карлівка, Мар'їнського району Донецької області.

Указом Президента України № 553/2015 від 22 вересня 2015 "За мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" старший лейтенант Шаповал Олександр Сергійович нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Честь відкриття меморіальної дошки пам'яті Олександра Шаповала, випускника Київського військового ліцею імені Івана Богуна була надана кращим ліцеїстам 2-ї навчальної роти Зданевичу Артему і Кравцю Іллі.

шаповал лицей
На подвигах таких героїв, як Олександр Шаповал, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, Герой України підполковник Олександр Порхун, виховується молоде покоління богунівців. Саме їхня відданість Україні, мужність і стійкість, надихають юних вихованців ліцею на подолання перешкод і труднощів на шляху до заповітної мети - стати військовим професіоналом, надійним захисником Батьківщини.
шаповал лицей

Источник: https://ua.censor.net.ua/p416498
VEhrNGRrdzVRemN3V21KU2FIUkRNVEJNYkRnd1dVaFJkazVETVRCWlJGSm5kRWROWms1RFlUQk1hbEpzT1VONQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору