EN|RU|UK
 За кордоном
  24186  183

 "Житель Калінінграда багатший за жителя Литви в 3 рази": Росія агітує вільнюсців на переїзд, наводячи маніпулятивну статистику. ДОКУМЕНТ

Посольство Росії в Литві поширює серед жителів Вільнюса брошури з пропозицією переселитися в РФ.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Delfi, у виданні вказана контактна інформація посольства, а також наведені таблиці, в яких порівнюються деякі ціни в Литві і Калінінградській області РФ.

Згідно з даними брошури, кВт/год електроенергії в Литві коштує 0,12 євро, в Росії - 0,04 євро. Порівнюються і ціни на бензин: у Литві літр коштує близько 1 євро, а в Росії - 0,5 євро. Крім того, зазначено, що в Калінінграді менше доведеться платити за комунальні послуги - 70 євро в найхолодніший місяць, а в Литві - 280 євро. Стверджується, що ціни на товари першої необхідності в Литві вдвічі вищий, а при тому, що середня зарплата статистичного жителя Литви близько 500 євро, а в Росії - 430 євро, в Литві купівельна спроможність нижче.

Автори стверджують, що на сім'ю з 4 осіб, що живе в 3-кімнатній квартирі, після сплати податків залишається 310 євро, а в Литві - всього 120 євро.

На іншій сторінці порівнюються статистичні дані вже не Литви і Калінінградської області, а Литви і Росії, тільки за різні роки. "Житель Калінінграда багатший за жителя Литви в 3 рази", - сказано в брошурі.

Коментуючи наведені дані, старший економіст Swedbank Неріюс Мачюліс назвав інформацію вибірковою статистикою, яка, до того ж, неточна. "Це називається "як брехати за допомогою статистики". Порівняння цін вибіркове. Електроенергія і пальне в Росії дешевше, оскільки Росія не оподатковує їх податками. Ще могли додати, що набагато дешевші сигарети й алкоголь. Але хіба в цьому щастя? Зараз через падіння рубля в Росії майже неможливо купити імпортні товари, доводиться задовольнятися невеликим місцевим асортиментом і гіршою якістю", - сказав він. Експерт підкреслив, що в таблицях спотворена і статистика зарплат, адже в Литві середня зарплата не 500, а 600 євро.

Старший економіст Nordea Жигімантас Мауріцас додав, що, незважаючи на порівняння Литви і Калінінградської області, в таблиці наведені середні дані по Росії. І вони неправильні: наприклад, зарплата дається не "на руки", а "на папері", а в Калінінградській області зарплата нижча за середню по Росії. За його словами, не передбачена і мінімальна зарплата, яка в Литві становить 380 євро, а Росії - 100 євро. "Вони маніпулюють даними, не вказують рік, джерело. Це як порівнювати яблука з апельсинами. А стверджувати, що в Калінінграді рівень життя втричі вищий, взагалі неправильно", - сказав Мауріцас.

Посольство Росії визнало, що це воно поширює брошури. Це частина державної програми зі сприяння добровільному переселенню в РФ співвітчизників, що проживають за кордоном. Вона була затверджена президентом Володимиром Путіним у 2006 році.

агитация брошюраагитация брошюра

Источник: https://ua.censor.net.ua/p419084
VEhrNGRrdzVRM2N3VEZCU2JIUkhRekJNUkZKb2RFZFhNRms1T0RCWlNGSm5kRU4zTUZsTVVYVk9SMEl3V1V4UmRVNUROakJNUWpnd1RDOVJkR1JIUVRCTVdGSnNPVU16TUV4VVVYVkllbEYyT1VNck1GbElVWFowUXpjd1dYcFNaMlJIUXpCTVRGRjJhVVJSYjA1RGEyWk9RMkl3VEdwU1ozUkRlVEJNUWpnd1MwUlJkblJIUWpCYVlsSnFNM3BSYTNSSFZ6Qk1kbEpxVGtNNU1GazNVbWRSUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору