EN|RU|UK
 Політика України
  12454  49

 Аваков від імені МВС уклав угоду про співпрацю з Європолом. ФОТОрепортаж

Сьогодні, 14 грудня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у ході робочого візиту до Нідерландів підписав угоду про стратегічну й оперативну співпрацю з Європолом.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі МВС.

У повідомленні зазначається: "Укладення угоди дасть можливість українським правоохоронцям брати участь у спільних поліцейських заходах разом з європейськими колегами, здійснювати обмін та аналіз оперативної інформації і встановлювати місцезнаходження злочинців, які перебувають у розшуку. Крім того, це дозволить створювати міжнародні спільні слідчі групи.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Ратифікація асоціації, безвізовий режим, партнерство в енергетичній сфері та обмін інформацією з Європолом: в АП розповіли про порядок денний завтрашнього саміту Україна-ЄС

Українська сторона готова надати доступ до своїх баз даних, які будуть цікаві Європолу, з метою співпраці. Це насамперед дасть можливість відпрацьовувати масштабні спільні операції з боротьби з організованою злочинністю.

Національним контактним пунктом щодо взаємодії з Європолом з українського боку визначено Нацполіцію. Для оперативного обміну інформацією там незабаром буде встановлено необхідне обладнання і програмне забезпечення, яке нададуть європейські партнери. При цьому високотехнологічна лінія зв'язку буде максимально захищеною. Для цього західні партнери вже запросили групу українських експертів, які почнуть технічне злагодження сторін.

Також читайте: Україна увійшла в ТОП-7 найбільших організаторів нелегальної міграції в ЄС

"Уже зараз можемо почати структурувати нашу роботу, особливо в напрямку кіберзлочинності та тероризму. Ваш досвід важливий і унікальний", - зазначив глава Європолу Роб Уейнрайт.

Він також подякував Арсену Авакову за успішне проведення спільної операції "Аваланш", ключову роль в якій зіграли українські правоохоронці.

Варто відзначити, що Європол має низку відмінностей від Міжнародної організації кримінальної поліції (МОКП) - Інтерпол, яка є міжнародною організацією з глобальними базами даних і підтримкою насамперед спільних поліцейських операцій. Зате Європол - правоохоронний орган ЄС, який здійснює аналітичну, технічну та фінансову підтримку партнерів у сфері запобігання та боротьби з тяжкими міжнародними злочинами і тероризмом.

На сьогодні угоди про співпрацю укладено Європолом із правоохоронними органами Австралії, Канади, Сполучених Штатів Америки, Ісландії, Норвегії, Монако, Швейцарії, Албанії, Македонії, Молдови та двома міжнародними організаціями: Євроюстом та Інтерполом".

Читайте також: Кабмін уповноважив Авакова підписати угоду про співпрацю з Європолом

мвд европол


мвд европол


мвд европол


мвд европол

Источник: https://ua.censor.net.ua/p419385
VEhrdlVXdE9RM2t3VEVSUmRYUkRLekJNU1haTU9VTmpNRXBNVVc5WWVsRm9Ua041TUZsRVVYWjBReTh3VERkUmRYYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору