EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  4813  22

 3 458 земельних ділянок передано у власність учасникам АТО на Харківщині. ФОТОрепортаж

У Харківській області учасникам АТО передано у власність понад 3 400 земельних ділянок загальною площею понад 4 тис. га.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний сайт НГУ.

У військовій частині Нацгвардії України №3017 відбулась церемонія нагородження нагрудним знаком "Гідність та Честь". Нагрудний знак був заснований Всеукраїнською громадською організацією "Спілка ветеранів і співробітників силових структур України "Звитяга" як символ приналежності до людей, для яких девіз знака "Обов'язок виконано з честю!" є життєвим принципом.

3 458 земельних ділянок передано у власність учасникам АТО на Харківщині 01

В.о. начальника Східного територіального управління НГУ Костянтин Плетко вручив нагрудний знак начальнику ГУ Держгеокадастру в Харківській області Євгену Оберемку.

3 458 земельних ділянок передано у власність учасникам АТО на Харківщині 02

Дивіться також: "Знай свої права та навчи ними користуватися своїх побратимів", - "кіборги" звернулися до всіх ветеранів АТО. ВIДЕО

3 458 земельних ділянок передано у власність учасникам АТО на Харківщині 03

"Гасло вашого військового формування "Честь. Мужність. Закон" хочеться сповідувати не лише тим, хто одягнув мундир, а й представникам цивільних професій... Повернення до мирного життя для кожного з вас - дуже часто непростий крок, тому з перших днів АТО перед колективом Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, який я очолюю, постала важлива мета: зробити все, щоб після повернення з фронту ви без жодних бюрократичних зволікань могли отримати землю, на яку ви маєте право", − сказав Євген Оберемок, звертаючись до присутніх на нагородженні бійців Нацгвардії.

За його словами, за неповних три роки ГУ Держгеокадастру в Харківській області прийняло 6 397 наказів про надання дозволу учасникам АТО на розробку землевпорядної документації на загальну площу понад 8 тис. га землі, з них майже чверть наказів − за зверненнями бійців Нацгвардії. За цей час понад 3 400 ділянок загальною площею понад 4 000 га передані у власність учасникам АТО. З них 1394 ділянки передані для ведення ідвивідуального садівництва, решта − для ведення особистого селянського господарства.


"До нас звертаються або через "Спілку ветеранів АТО", або через Харківський обласний центр допомоги учасникам АТО, створений при Харківській облдержадміністрації. Є й ті, хто приходить одразу в Головне управління. Кожен, хто звернувся, отримує правову консультацію щодо того, який пакет документів необхідний. Ці документи людина подає у канцелярію, а далі - вже наша робота", - каже юрист ГУ Держгеокадастру Костянтин Рибалко.

У пакет документів для отримання землі входять заява в канцелярію і схема розміщення бажаної ділянки, копія паспорта, копія ідентифікаційного коду та посвідчення учасника бойових дії (для тих, хто ще не оформив посвідчення, - копія довідки про участь у АТО).

За словами Костянтина Рибалка, якщо йдеться про виділення землі під садові ділянки, фахівці управління намагаються підібрати ділянку ближче до Харкова (Харківський, Дергачівський, Чугуївський, Печенізький і Вовчанський райони). А якщо учасник АТО хоче отримати землю для ведення особистого селянського господарства, віддають перевагу ділянкам, розташованим переважно у віддалених районах області, поблизу фермерських господарств, бо найчастіше люди не обробляють землю самі, а здають її в оренду.

Костянтин Рибалко каже, що від подачі документів до наказу про передачу землі у власність минає в середньому 3-4 місяці.


"Ми намагаємося вкластися в 3-4 місяці, але іноді потрібно більше часу - до півроку. Все залежить від глибини розрахунку ділянки і від того, що людина хоче. Бувають дуже незвичні вимоги, але ми їх однаково враховуємо. Одного разу, наприклад, до нас звернувся нацгвардієць, який хотів отримати землю в яру, щоб там була висока вологість. Виявилося, він збирався там вирощувати рослини для ландшафтного дизайну. Ми підібрали для нього таку ділянку", - розповідає К. Рибалко.

Заступник начальника Східного територіального управління НГУ з роботи з особовим складом полковник Василь Пилипенко зазначив: "Ми бачимо максимальне сприяння з боку ГУ Держгеокадастру щодо усіх питань, які стосуються виділення землі учасникам АТО".Довідка

До Головного управління Держгеокадастру в Харківській області учасники АТО подали 7 153 заяви на оформлення земельних ділянок. Управління надало 6 397 дозволів на розробку документації із землеустрою на загальну площу 8173,9740 га.

Головним управлінням прийнято 3 457 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу у власність 3458 земельних ділянок загальною площею 4075,1541 га. Це - 96,1% від загальної кількості рішень про передачу у власність, прийнятих Головним управлінням спільно з органами місцевого самоврядування.

З них:

- 1394 земельні ділянки - для ведення садівництва площею 167,2845 га;

- 2064 земельні ділянки - для ведення особистого селянського господарства площею 3907,8696 га.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p438958
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору