EN|RU|UK
 Технології
  49717  116

 Зламані листи Макрона "підправив" російський хакер Георгій Рошка. ФОТО

В опублікованому 5 травня масиві зламаного листування Еммануеля Макрона і його штабу виявлено кілька листів, які були змінені користувачем на ім'я Георгій Петрович Рошка.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на російський сайт The Insider, про це свідчать метадані листів.
Ті документи, де журналісти виявили сліди Георгія Рошки (а таких не менше 6), є фінансовими документами штабу Макрона, ось один із них:

Зламані листи Макрона підправив російський хакер Георгій Рошка 01


Реальним автором документа, судячи з тих же метаданих, був скарбник штабу Макрона - Седрік О (це не абревіатура, а повне ім'я). Але потім документ був змінений таким собі Георгієм Рошкою. Людина з ім'ям Георгій Петрович Рошка працює в ЗАТ "Еврика", що виробляє обчислювальну техніку та програмне забезпечення, основними клієнтами якої є російські державні органи, в тому числі Міноборони та спецслужби.

Читайте також: Хакерські атаки проти штабу Макрона не залишаться без відповіді, - Олланд

Георгій Рошка - програміст, який брав участь у профільних конференціях, наприклад "Паралельні обчислювальні технології", що відбулася в 2014 році в Ростові-на-Дону. На момент публікацій Рошка на запит The Insider не відповів.

Нагадаємо, вчора, 5 травня, інтернет-портал WikiLeaks опублікував посилання на зламане листування кандидата в президенти Франції Еммануеля Макрона і його оточення, що складається з декількох сотень тисяч електронних листів, фото і додатків, датованих періодом до 24 квітня 2017 року. Розмір масиву близько 9 ГБ.


Команда Макрона, повідомила, що документи були отримані кілька тижнів тому внаслідок злому персональних і робочих поштових скриньок деяких представників руху "Вперед!" і зазначила, що крім реальних листів і документів в масиві є і фейки.

Раніше японська компанія Trend Micro підтвердила, що за кібер-атакою на ресурси Макрона (яку штаб зафіксував ще в лютому) стоїть російське хакерське угруповання Pawn Storm, також відоме як Fancy Bear і APT28. Те ж угруповання раніше здійснювало численні кібер-атаки в інших західних країнах, в тому числі США, де напередодні президентських виборів зламана пошта Демократичної партії також була передана для поширення WikiLeaks.

Також читайте: Спецслужби РФ співпрацювали з хакерами, - директор ФБР Комі

Нагадаємо, засновником WikiLeaks є Джуліан Ассанж, відомий в тому числі своїм шоу на телеканалі Russia Today.

Відзначимо, що раніше ціла низка незалежних компаній в області інформаційної безпеки незалежно одна від одної підтвердили зв'язок Fancy Bear / APT28 з російською владою (серед них, в тому числі, і експерти Google). Однією з перших стала саме компанія Trend Micro, яка виявила потужну хакерську групу з особливим стилем атак, названу компанією Pawn Storm. Компанії вдалося встановити, що одна і та ж група використовувалася і при атаці на російських опозиціонерів, і при атаці на американські сервери (пізніше це підтвердила ще ціла низка компаній). Детальніше про ці атаки експерт Trend Micro розповів в інтерв'ю The Insider.

Раніше російські хакери вже були помічені в тому, що у вкладених масивах перемежовують реальні документи з фейками. Так було, наприклад, при викладенні масивів фонду "Відкрите суспільство" Джорджа Сороса, де разом із реальними файлами були викладені грубо підроблені документи, покликані створити враження, ніби гроші від фонду отримує Олексій Навальний.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p439069
VEhrdlVXNU9RM2N3VEhKU1owNURLekJNTUdjd1NsaFJkazVET0RCTVJGRjJaRWRQTUV4WVVYVTVSMDFNZVM5U2FHUkRkekJNY2xGMFpFZEJaazVEWnpCTU4xSm5aRWRYTUZrNU9EQkxWRkpuVGtOM01Fd3pVbWgwUjFjd1dUZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору