EN|RU|UK
 Суспільство
  5984  41

 ВККС допустила одіозних суддів до конкурсу на посаду членів Верховного Суду, - "Реанімаційний пакет реформ". ІНФОГРАФИКА

инфографика

У 80% випадків Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) не погодилася з негативними висновками Громадської ради доброчесності (ГРД) щодо кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише у статті для "Дзеркала тижня" експерт "Реанімаційного пакета реформ" Михайло Жернаков.

Автор зазначає, що серед кандидатів, які отримали "вето" від ГРД, але допущені до наступного етапу конкурсу ВККС, судді Майдану, порушники прав людини і судді, які не можуть пояснити походження свого майна.

Громадська організація "Чесно" наводить кілька прикладів, коли представники нинішньої судової влади користувалися занадто лояльним ставленням членів комісії. "Голова Верховного Суду Ярослав Романюк після прийняття диктаторських законів 16 січня зібрав брифінг і публічно привітав їхнє прийняття. Під час співбесіди Романюк визнав, що підтримка законів 16 січня була "помилкою". Також "помилкою" пан Романюк назвав позбавлення ним 97-річної пенсіонерки житла і кількарічну відмову в захисті порушеного права, що детально описано в рішеннях Європейського суду з прав людини, який визнав дії українських суддів грубою сваволею і відмовою в правосудді", - йдеться в матеріалі.


"Продовжує брати участь у конкурсі також голова Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк. Останній зміг переконати ВККС у тому, що насправді не живе в незадекларованому будинку. Хоча вранці 26 травня саме в цьому будинку кандидата разом із колишньою дружиною виявило під час обшуків НАБУ. Цікаво також, що під час співбесід із главою ОАСК на найцікавіші моменти дивним чином зникав звук, і активістам не вдалося почути всі аргументи судді щодо його достатку і політичних зв'язків (суддя був помічником Ківалова та був помічений на зустрічі із "куратором" у прокуратурі і судах нардепом від БПП Олександром Грановським)", - зазначає Жернаков.

За його словами, остаточно доля цих та інших кандидатів вирішуватиметься на пленарних засіданнях ВККС, які почнуться з 6 червня. На них для подолання негативного висновку Громадської ради доброчесності потрібно буде набрати дві третини, тобто 11 голосів із 16. "Але попри численні заклики громадськості робити це відкрито, оприлюднивши індивідуальні оцінки членів комісії кандидатам і рейтинг кандидатів до пленарного засідання, ВККС уже ухвалила рішення робити все навпаки", - підсумовує автор.


Нагадаємо, раніше Громадська рада доброчесності опублікувала висновки щодо кандидатів у члени Верховного Суду.

ВККС допустила одіозних суддів до конкурсу на посаду членів Верховного Суду, - Реанімаційний пакет реформ 01

Источник: https://ua.censor.net.ua/p441605
VEhrNGRrdzVRell3VEVSUmRtUkRNREJNYWxGMFRrTjNNRmxLT0RCTVRGSnNkRU13TUV4SVVteDBSMEZtVGtkQ01GbFFVWFJPUXpBd1dUazRNRXBNVVhSa1IwRXdXVmhSZG5SRGVUQk1NMUYxVGtNMVNVNURhREJaVUZGMFNIcFJhM1JEWVRCS2NsRnZaRU5x
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору