EN|RU|UK
 Суспільство
  6806  8

 Західні історики досі живуть у російсько-імперській парадигмі: в Києві відкрилася конференція про Українську революцію 1917-1921 рр. ФОТО

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка розпочала роботу конференція "Революція, державність, нація: Україна на шляху самоствердження (1917-1921 рр.)". Захід відбувається 1-2 червня.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

На конференцію з'їхалися провідні вчені, що досліджують революційні події 1917-1921 років, з різних країн: України, США, Канади, Польщі, Австрії та Білорусі.

Завідувач відділом Української революції 1917-1921 рр. Інституту історії України НАНУ Владислав Верстюк акцентував увагу на довгому шляху, який пройшли українські історики перш ніж виробити концепцію Української революції. Ця концепція відійшла від комуністичної ідеології і пояснила відмінності Української революції від революції в Росії.

"Історики пройшли важкий шлях, який змусив українську історичну науку на рубежі 80-х і 90-х років пройти світоглядну кризу. Багато істориків мали поміняти свою ідентичність. Потрібно було з радянської людини стати українцем", - зазначив він.

Верстюк підкреслив, що на сьогодні українські історики досягли значних успіхів.

Західні історики досі живуть у російсько-імперській парадигмі: в Києві відкрилася конференція про Українську революцію 1917-1921 рр 01

Одне з головних запитань, яке ставлять дослідники, наскільки адекватно історія Української революції представлена на Заході.

Професор Університету штату Арізона (США), відомий історик-славіст Марк фон Гаґен підкреслив, що більшість західних істориків досі не помічають України. У 1995 році фон Хаген написав резонансну статтю "Чи має Україна історію?", в якій стверджував, що українським історикам доведеться довести легітимність своєї держави і відкрити українську історію Заходу. За оцінками істориків, його стаття зіграла дуже важливу роль для розвитку української історичної науки.

"Я писав статтю "Чи має Україна історію?" Сьогодні стосовно Української революції та англомовної літератури відповідь "ні" - не має для більшості англомовних читачів і дослідників. Нам, західним історикам, дуже потрібна допомога українських істориків. Нам дуже потрібно пройти процес внутрішньої деколонізації. Більшість європейських та американських істориків досі живуть у російсько-імперській парадигмі", - сказав він.


Конференція закриється 2 червня круглим столом "Чим є Українська революція 1917-1921 рр. для неукраїнських істориків?" У ньому також візьмуть участь провідні дослідники, зокрема Ярослав Грицак (Україна), Франк Сисин (Канада), Марк фон Гаґен (США), Томаш Стриєк (Польща), Оля Гнатюк (Польща), Владислав Верстюк (Україна), Ігор Гирич ( Україна).

Детальніше з програмою конференції можна ознайомитися тут.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p442339
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVETmpCTU4xRjJaRWRGTUV4WVVtZE9RekV3VEROU2FIUkhWekJaT1Rnd1dVUlJkR1JEZVRCTU4xRjFPVWRQTUZsaVVteDBSMUJtVGtkRU1GbG1VWFJrUXprd1dsazk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору