EN|RU|UK
 Події
  11338  16

 Кібероліція викрила ОЗУ, до складу якого входили співробітники "ПриватБанку". ФОТОрепортаж

У Києві правоохоронці викрили організоване злочинне угруповання, що складається в тому числі з колишніх і чинних співробітників "Приватбанку", які підозрюються в шахрайстві.


"У ході реалізації протиправної діяльності група осіб до складу якої входили колишні співробітники зазначеної банківської установи, діючи за попередньою змовою з групою осіб, до якої входили діючі співробітники Міністерства охорони здоров'я України, з корисливих мотивів, з метою вчинення шахрайських дій здійснили проведення незаконних операцій з використанням банківських платіжних карток ПАТ КБ "Приватбанк", - йдеться в повідомленні.

У кіберполіції уточнюють, що схема злочинної діяльності полягала у тому, що зловмисники купували підприємства з ознаками фіктивності, яким банк видавав для здійснення господарської діяльності POS-термінали для розрахунків платіжними картками. Шахраї через зазначені POS-термінали проводили фіктивні угоди з продажу різноманітних товарів, а після зарахування коштів на рахунок фіктивних підприємств знімали готівку в банкоматах на території міста Києва за допомогою ключ-картки. У подальшому учасники злочинної групи за допомогою вищевказаних POS-терміналів та підконтрольних карткових рахунків проводили фіктивні операції, начебто по поверненню коштів. Після таких операцій, ПАТ КБ "Приватбанк" проводив операцію по поверненню коштів за рахунок власних коштів на відповідну банківську картку, з якої відбувалась оплата неіснуючого товару, оскільки на банківських рахунках фіктивних підприємств кошти вже були відсутні..

Всього було проведено 15 санкціонованих обшуків на території міста Києва та Київської області вилучено понад 225 банківських платіжних карток за допомогою яких відбувалися шахрайські операції, мобільні телефони, SIM-картки операторів мобільного зв'язку, 10 POS-терміналів та чеки з них, оригінали печаток різноманітних товариств, оригінали печаток приватних нотаріусів, комп'ютерну техніку, понад 300 тис. грн, та квитанції, що підтверджують проведення злочинцями більше 50 операцій на повернення грошових коштів за допомогою POS-терміналів.

Кібероліція викрила ОЗУ, до складу якого входили співробітники ПриватБанку 01

Кібероліція викрила ОЗУ, до складу якого входили співробітники ПриватБанку 02

Кібероліція викрила ОЗУ, до складу якого входили співробітники ПриватБанку 03

Кібероліція викрила ОЗУ, до складу якого входили співробітники ПриватБанку 04

Сума завданих збитків банківській установі становить понад 500 тис. грн., однак остаточна сума наразі встановлюється.

За результатами проведених обшуків трьох осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України. Тривають слідчі (розшукові) дії.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p443976
VEhrNGRrdzVRell3V21KUmMyUkRNVEJaUkZGME9VTTNNRXczVW1nNVF6UXdUREU0TUV4eVVteDBRM2d3VEZoU1owNURlREJNV0ZGME9VTXZNRXhZVVhWMFEzZG1Ua05sTUVwbVVXOHplbEYxZEVkWE1FeElVWFJrUjBFd1RDOVJkblJETnpCYVlsSm9kRWRYTUZrNU9EQktMMUpuVGtNME1FeE1VWE5PUjBNd1RFaFJjMDVET1RCTWJ6MD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору