EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  1736  3
Матеріали за темою:

 Фігурант севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Зейтуллаєв у суді окупантів оголосив про безстрокове голодування: вимагає зустрічі з українським консулом і Лутковською. ФОТО

Фігурант севастопольськїо "справи Хізб ут-Тахрір" Руслан Зейтуллаєв у Верховному суді Росії 27 липня оголосив про безстрокове голодування.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Зейтуллаєв вимагає зустрічі з українським консулом і уповноваженої з прав людини Валерією Лутковською. Також він просить допустити в СІЗО Ростова російських правозахисників, представника Генконсульства України, журналістів, які хочуть його відвідати в СІЗО.

Фігурант севастопольської справи Хізб ут-Тахрір Зейтуллаєв у суді окупантів оголосив про безстрокове голодування: вимагає зустрічі з українським консулом і Лутковською 01

Також подано клопотання - повернути Зейтуллаєва як громадянина України в Україну і припинити переслідування кримських татар за національними і релігійними ознаками.

"Клопотання прийнято судовою колегією до уваги, але не стосується предмету судового розгляду", - заявив у відповідь суддя і клопотання відхилив.

Під час короткої перерви, поки колегія була в нарадчій кімнаті, спілкуватися із Зейтуллаєвим заборонили не тільки адвокатам, а й українському консулу, який прийшов на засідання. Руслан Зейтуллаєв намалював у відповідь кілька плакатів, серед яких "Репресії XXI століття", ці плакати він мовчки показав на камеру.

Фігурант севастопольської справи Хізб ут-Тахрір Зейтуллаєв у суді окупантів оголосив про безстрокове голодування: вимагає зустрічі з українським консулом і Лутковською 02

Раніше повідомляли, що розгляд апеляції у справі Руслана Зейтуллаєва було призначено на 27 липня у Верховному суді Росії. Апеляції подали як сам Зейтуллаєв і його захист, так і сторона звинувачення.

26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд у Росії засудив фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в "участі в терористичному угрупованні" і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справу знову направили в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного угруповання. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення. Суд засудив Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що їх несправедливо переслідують у Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши у список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Російський правозахисний рух "Меморіал" визнав Руслана Зейтуллаєва і ще трьох мешканців Севастопольського району, засуджених разом із ним, політичними в'язнями. Організація "Хізб ут-Тахрір" вільно діє в більшості європейських країн, Росія - єдина країна, яка визнала її терористичною.

З 15 травня 2017 року Зейтуллаєв оголосив голодування з вимогою припинити переслідування кримських татар. Раніше він голодував кілька тижнів, втративши понад 8 кг, проте припинив голодування після повторного вироку на прохання лідера кримських татар Мустафи Джемілєва.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p449374
TUZsUVVYVjBSMEV3VEVSU2JEbERPVEJaU0ZKcVRrTTJNRnBaWnpCTVpsRnpUa2RCTUZsUVVtZzVRemt3VEdwUmRYUkRORWxPUTNsSlRrZEJNRmxSZGt4NU9IWXdUR1pSYzA1SFFUQlpVRkpvT1VNNU1FeHFVWFZ1ZWxGdGRFZEJNRXhxVVhaQlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору