EN|RU|UK
 Політика України
  260782  56

 Необхідне масштабне технологічне оновлення вітчизняних стратегічних підприємств, - Турчинов. ФОТО

Україна має пишатися не лише своїм космічним минулим, а й космічним сучасним і майбутнім.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, представляючи нового Голову Державного космічного агентства України Павла Дегтяренка в четвер, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі РНБО.

Секретар РНБО України зауважив, що "у світі не всі радіють з наших космічних програм". "Є постійні спроби, насамперед, з боку Російської Федерації, скомпрометувати нашу країну, призвести до зупинки або блокування наших ракетно-космічних програм. І останні провокації навколо цього вкотре це засвідчили", - сказав він.

Читайте також: Кабмін призначив Дегтяренка новим главою Космічного агентства України

Водночас О. Турчинов зазначив, що "незважаючи на всі проблеми, ми повинні впевнено дивитися в майбутнє". "Без потужного ракетно-космічного комплексу ми не будемо високотехнологічною країною, не будемо мати надійної ефективної оборони і системи безпеки", - заявив він.

Необхідне масштабне технологічне оновлення вітчизняних стратегічних підприємств, - Турчинов 01

Необхідне масштабне технологічне оновлення вітчизняних стратегічних підприємств, - Турчинов 02


За словами Секретаря РНБО України, на виконання цього важливого завдання необхідно позбутися кризових проблем на стратегічних підприємствах галузі. У цьому контексті О. Турчинов зазначив, що Уряд вже зробив перші кроки у напрямку створення потужних концернів та науково-виробничих об'єднань, які сконцентруються на виконанні поставлених завдань.

На переконання Секретаря РНБО України, має змінитися і роль Державного космічного агентства: "Воно має бути не посередником між державним бюджетом і підприємствами, а проектувати майбутнє галузі, забезпечувати міжнародні зв'язки і контракти".

О.Турчинов також наголосив на необхідності масштабного технологічного оновлення вітчизняних стратегічних підприємств, яке неможливе без "серйозних інвестицій, пошуку надійних перспективних партнерів, корпоратизації підприємств та відповідних змін до законодавства, аби дати галузі нове дихання".

Серед пріоритетних завдань Секретар РНБО України назвав реалізацію "важливих оборонних програм, пов'язаних з виробництвом нових потужних ракетних систем, та якісного покращення позицій в питаннях космічної розвідки".

"У нас немає багато часу, нам потрібні інноваційні рішення і конкретні результати. Задачі дуже серйозні, але ми здатні їх розв'язати, - підсумував він.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p453561
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору