EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  21352  48

 Ідентифіковано ще дев'ятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm. ФОТОрепортаж

Ідентифіковано 9 контрактників 8-ї бригади ЗС РФ, які воювали на сході України влітку-восени 2014 року.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, нове OSINT-розслідування InformNapalm засноване на вивченні й аналізі фотографій російських військовослужбовців зі складу 8-ї окремої мотострілецької бригади, гірської (в/ч 16544, Чечня с. Борзой. Бригаду нещодавно переформували в 291-й мотострілецький полк 42-ї МСД Південного ВО).

"Як відомо, тактична группа цього з'єднання разом з іншими професійними підрозділами Південного військового округу, укомплектованими на контрактній основі (17-та і 18-та ОМСБр із Чечні), одна з перших була залучена до війни проти України. Часто російські підрозділи базувалися в прилеглих впритул до українського кордону лісових масивах, використовуючи тактику захід-відхід, знищуючи малочисельні українські гарнізони, які намагалися забезпечити контроль державного кордону, і проводячи зачистки після шквальних варварських обстрілів як з-за поребрика, так і з заїздом на територію України.

У результаті проведеної роботи вдалося встановити особи 9-ти контрактників 8-ї гірської бригади, які перебували влітку-восени 2014 року в т. зв. ростовсько-українському відрядженні. Більшість з них зараховуємо до «відрядників» за добре відомими ознаками (хронологія і географія фотоматеріалу, неохайний вигляд, нестатутна форма й екіпірування, відсутність ідентифікаторів належності до ЗС РФ, наявність символіки т. зв. «новоросії» та ін.), які видають «ветеранів Донбасу", - зазначають автори розслідування:

1. Роман Мінін

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 01


Дата народження 26 липня 1986 р. Родом з м. Гремячинськ Пермського краю. Станом на 2014 рік військовослужбовець-контрактник 8-ї ОМСБр. З 2017 року служить за контрактом в окупованій Абхазії, Грузія, на 7-й російській військовій базі. У соціальних мережах VK (архіви профілю, альбому, контактів).

"Про те, що Мінін "ветеран" вторгнення на Донбас, свідчать фотографії серпня-вересня 2014 року: знімки з базового табору сил вторгнення з геотегом у Ростовській області; знімки з фіксацією лісового життя військовиків 8-ї бригади в районах, що тісно межують з Україною. Слід звернути увагу на нестатутний одяг російських контрактників - форма «горка» і маскхалати, також на бронетранспортер зв'язку з зафарбованим бортовим номером. Ще один непрямий доказ - фотографія, на якій Мінін позує разом з товаришем по службі Осиповим, який втратив руку на Донбасі. Про Осипова ми писали раніше в 2014 і 2016 роках, див. - Ціна мовчання про Донбас: медаль «За відвагу», статус ветерана і «Кіа Ріо»" - йдеться в матеріалі.

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 02


Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 03

Дивіться також: Російський військовослужбовець Глухов загубив свій військовий квиток і документи в окупованій Горлівці. ФОТОрепортаж

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 04

Вивчаючи фотоальбом Мініна, вдалося ідентифікувати кількох його товаришів по службі - учасників т. зв. ростовсько-українського відрядження 2014 року:

2 . Максим Дєєв

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 05

Дата народження 15 червня 1992 р. Родом з м. Невінномиськ Ставропольського краю. На військовій службі з 2012 року донині. Зараз, ймовірно, служить в 291-му полку (колишня 8-ма ОМСБр). У соціальних мережах VK (архіви профілю, альбому, контактів), ОК (архіви профілю, альбому, контактів).

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 06

3. Раміль Шаріфуллін

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 07

Дата народження 2 лютого 1993 р. Родом з м. Стерлітамак у Башкирії. На військовій службі з 2012 року донині. Зараз, ймовірно, служить в 291-му полку (колишня 8-ма ОМСБр). У соціальних мережах VK1 (архіви профілю, альбому, контактів), VK2, VK3 - профілі не активні з 2015 року.

В неактивному профілі Шаріфулліна є те саме фото, що й у фігуранта №1 Мініна, завантажене з різницею в 3 дні. Також у Шаріфулліна є інше фото періоду відрядження 2014 року. Судячи з усього, фото зроблене в Прикордонному районі з парою бронетранспортерів і вантажівкою КамАЗ, на якому грубо зафарбовано тактичні знаки бригади 8-ї бригади.

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 08

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Медаль "За Відвагу" допомогла ідентифікувати військовослужбовця РФ Руслана Голишева, який брав участь у розстрілі українських воїнів під Іловайськом, - InformNapalm. ВІДЕО+ФОТО

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 09


4. Микола Слесаренко

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 10

Дата народження 24 травня 1994 р. Родом з с. Кшенськ Курської області. На військовій службі з 2013 року, ймовірно, донині. Після виконання військової повинності в 2013-2014 роках у ВМФ підписав контракт на службу в 8-й ОМСБр, де, припускаємо, служив до переформування бригади в 291-й полк. У соціальних мережах VK (архіви профілю, альбому, контактів), ОК (архів профілю). Ідентифікований на груповому знімку контрактників 8-ї бригади періоду бойового відрядження влітку-восени 2014 року, на фото також присутні Мінін і Шаріфуллін.

5. Сергій Вдовиченко

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 11

Дата народження 9 березня 1992 р. Родом з м. Еліста, Калмикія. Станом на 2014 - 2016 роки контрактник 8-ї ОМСБр. У соціальних мережах ОК (архіви профілю, альбому, контактів); VK1, VK2, VK3 - профілі не активні з 2015 року. Впізнаний на груповому знімку контрактників 8-ї бригади періоду бойового відрядження влітку-восени 2014 року, на знімку також присутні Мінін, Шаріфуллін та Слесаренко.

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 12


Серед друзів названих вище фігурантів зафіксовано ще одного контрактника. Його фотоальбом досить інформативний як за хронологією, так і за географією "ростовсько-українського відрядження 2014":

6 . Олексій Корольов


Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 13

Дата народження 25 березня. Родом з м. Славгород Алтайського краю. Станом на 2014 - 2015 роки контрактник 8-ї ОМСБр. У соціальних мережах ОК (архіви профілю), VK (архіви профілю, альбому, контактів) сторінка неактивна з 2015 року.

У фотоальбомі Корольова чимало доказів «ростовсько-українського відрядження 2014» з певною хронологією та географією подій. Передусім треба звернути увагу на фотографію, завантажену в його профіль 14 жовтня 2014 року, на якій він позує в маскхалаті з рейдовим рюкзаком, автоматом з ПБС (глушник) зі зв'язаними ізострічкою по-бойовому двома магазинами і т.зв. георгіївською стрічкою на ремені особистої зброї.

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 14

Інші фотографії Корольова з географічними позначками: знімок від 13 жовтня фіксує локацію - Матвієво-Курганський район Ростовської області, в районі н.п. Новоселівка, приблизно за 4 км від державного кордону з Україною; знімок від 13 жовтня фіксує локацію - Восточна вулиця, село Куйбишево Ростовської області, приблизно за 8 км від державного кордону з Україною.

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 15


Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Росія перекинула на кордон з Україною дивізіон ракетних комплексів "Точка-У", - InformNapalm. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 16

Є також інші фотографії цього ж періоду, щоправда без геотегів, але, судячи з нестатутного зовнішнього вигляду російських військових та екіпіровки, це не навчання.

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 17


Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 18

Дивіться також: Приватні військові компанії Росії виконують злочинні накази Кремля, - InformNapalm. ФОТОрепортаж

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 19

Варто звернути увагу на ще одну фотографію О. Корольова, завантажену в жовтні 2014 року. Це фото допомогло нам ідентифікувати тьох товаришів по службі Корольова - учасників бойового відрядження на Донбас:

7 . Сергій Ботвін

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 20

Дата народження 16 липня 1991 р. Родом з с. Яшкино Кемеровської області. Станом на 2014 рік контрактник 8-ї ОМСБр, ймовірно, служить і зараз. У соціальних мережах VK(архіви профілю, не активний з 2016 року), ОK (архіви профілю, не активний з 2015 року).

Крім присутності на фото Корольова, у Ботвіна в альбомі виявлено знімок періоду бойового відрядження 2014 року, а самого Ботвіна впізнали на фото в альбомі у названого вище фігуранта С. Вдовиченка.

8. Ілля Будін

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 21

Дата народження 1 вересня 1992 р. Родом з м. Очер Пермського краю. Станом на 2014 - 2016 роки контрактник 8-ї ОМСБр, ймовірно, служить і зараз. У соціальних мережах VK(архіви профілю, альбому, контактів).

9 . Сабіт Сакаєв

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 22

Дата народження 22 березня. Родом із Тюменської області, ймовірно, з м. Сургут. Станом на 2014 - 2016 роки контрактник 8-ї ОМСБр. Судячи з нового запису - м. Клинці Брянської обл. - можна припустити, що Скаєв підписав новий контракт на службу в 488-у мотострілецькому полку (в/ч 12721, Брянська область, м. Клинці), який входить до 144-ї дивізії Західного ВО, яка формується. У соціальних мережах VK (архіви профілю, альбому, контактів), ОК (архів профілю).

Ідентифіковано ще девятьох військових злочинців із 8-ї бригади ЗС РФ, що воювала на Донбасі, - InformNapalm 23


Майже рік минув, відколи 8-ма окрема мотострілецька бригада (гірська) не існує. З'єднання було сформоване менше 10 років тому. На відміну від звичайних мотострілецьких бригад, вона від початку була орієнтована на розв'язання специфічних завдань, зокрема, в гірських умовах. Бригада була повністю укомплектована контрактниками, переважно з досвідом служби на Північному Кавказі. У рамках чергової реформи, яка передбачає формування в 58-й армії Південного ВО нової мотострілецької дивізії, 8-ма ОМСБр (в/ч 16544) переформована в 291-й мотострілецький полк (в/ч 65384) у складі 42-ї МСД, яка формується, місце дислокації збережено - с. Борзой.

8-ма ОМСБр (гірська) не раз фігурувала в матеріалах InformNapalm у контексті «українських відряджень»:

Источник: https://ua.censor.net.ua/p454577
TUV4VVVYWjBRell3VEVSUmREbERORWxPUjBFd1REZFNaMlJIVnpCTWJsSm5aRWROTUV4eVVYWjBSMWhKVGtOM01FeFFVbWRPUXpFd1dVaFNiSFJIV0VsT1EzbEpUa2RFTUV4eVVtZE9RM2N3V21aUmRtUkhWMHg1T0haTU9VTjNNRmxFVVhaT1IxY3dXVGhuTUV0RVVYQkllbEZzVGtNck1Fd3pVWE5rUTNjd1dVVTk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору